Запоріжці у соцмережах жваво обговорюють димку, що накрила місто вихідними

Зазвичай, пов’язують цей незвичний «смог» із промисловими викидами. Проте фахівці говорять – спостерігається цілком природне явище.

Начальниця обласного Гідрометцентру Тетяна Сорокіна розповіла, що існує таке природне явище як імла. Це погіршення видимості за рахунок крапельок водяної пари у повітрі. Вони, як правило, містять домішки піску і пилу.

– Річ у тім, що повітряні потоки в нашій місцевості – з Південного Сходу, Середньої Азії, завдяки чому ми й отримали таку ситуацію. Ці частки пилу перенесені з районів, де бувають піщані бурі, їх саме спостерігали в червні. Все це піднялось у повітря та досягло верхніх шарів атмосфери, у нас змінилися потоки. З Південного Сходу тягне такі дрібні частки піску і пилу, – каже фахівчиня.

«Знову по Україні іде пилова буря!» – пише на власній сторінці в Фейсбук екологиня Тетяна Жавжарова.

Вона запостила фото, на якому чітко видно картину явища за даними супутникового моніторингу та при порівнянні даних громадського моніторингу EcoCity в різних містах.

Високі показники забруднення повітря пилом фіксуються у Києві, Кривому Розі, Запоріжжі, Енергодарі.

– «Мутність» повітря видно неозброєним оком, особливо в містах, де вирубані дерева, які більше не затримують пил, – наголошує Тетяна Жавжарова.Пылевая буря

Як пояснює науково-технічний консультант проєкту Чисте повітря для України Максим Сорока, перевищення рівня саме частинок пилу pm10 означає, що це не викиди від спалювання, а пил.

Вдень цей пил розсіюється, а під ранок виникає знову. Рано-вранці атмосферні процеси затихають, утворюються повітряні шари, коли вгорі тепліше ніж у землі. Все, що знаходиться в атмосфері, огортається немов шапкою над територією. Звичайно ж, додаються і усілякі домішки, які містяться в повітрі, наприклад, від транспорту. Над будь-яким населеним пунктом цих домішок більше, ніж над сільською місцевістю чи над полями, кажуть екологи.

Тож при такому природному явищі рекомендується зачинити вікна та без потреби не виходити на вулицю.

Читайте також: У Запорізькій області випала рекордна кількість опадів