​​СБУ ідентифікувала нових колаборантів, які вступили до окупаційного «мвд рф» на Запоріжжі і проводять масові репресії.

Служба безпеки продовжує системно викривати зрадників і колаборантів, які перебувають у захоплених районах півдня та сходу України. У ході комплексних заходів встановлено особи ще чотирьох ворожих поплічників, які вступили до створеного окупантами «главного управления мвд по Запорожской области».

Серед них троє колишніх посадовців, які були звільнені з правоохоронних органів України за «кришування» наркоугруповань і систематичне хабарництво.

Встановлено, що у лавах псевдоутворення вони виконують каральні завдання агресорів з придушення опору та залякування мешканців тимчасово окупованої територій регіону. Для цього використовують масові репресії, переслідування і незаконні затримання громадян, зокрема учасників руху спротиву.

До потерпілих застосовують психологічний тиск, насильство, погрози, вбивства. Зафіксовано факти викрадення і катування людей.

Крім того, під виглядом незаконних обшуків колаборанти розграбовують помешкання місцевих жителів. Під час таких «нальотів» у людей зникають гроші, побутова техніка та інші особисті речі.

Також вони беруть участь у захопленні місцевих підприємств, які відмовляються співпрацювати з окупаційною адміністрацією.

Задокументовано факти обкладання «даниною» власників агропідприємств. За різні суми «відкупних» зловмисники обіцяють фермерам не перешкоджати їм у господарській діяльності.

У разі незгоди – погрожують насильством та знищенням майна.

У результаті слідчо-оперативних дій співробітники СБУ зібрали беззаперечні докази злочинних дій колаборантів, встановили місця їх перебування та маршрути переміщення.

Слідчі Служби безпеки повідомили всім чотирьом фігурантам про підозру за ч. 7 ст. 111-1 (колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України.

Зокрема, так званим:

▪️ заступнику начальника «Розовского РОВД»;
▪️ начальнику карного розшуку «Каменско-Днепровского районного отдела милиции»;
▪️ оперуповноваженому «Токмацкого районного отдела милиции»;
▪️ працівнику «Днепрорудненского районного отдела милиции».

Наразі співробітники СБУ проводять комплексні заходи для притягнення винних до відповідальності за злочини проти України.

Розслідування проводили за процесуального керівництва Запорізької обласної прокуратури.