У рамках Програми розвитку муніципальної України в Запорізькій міській раді (ЗМР) відбулась зустріч з представниками Мінрегіону, ГУПП, консультантами COWI та експертами Європейського інвестиційного банку

Запоріжжя було обрано одним із тих міст, де буде реалізовуватись проект термомодернізації будівель. Так, Европейський інвестиційний банк розробив програму щодо комплексної термомодернізації будівель в Україні в цілому, і, відповідно, наше місто подало свій проект на суму більше ніж 15 мільонів євро. Тож за співфінансуванням ЗМР цей проект буде реалізовуватись уже наступного року.

Та для того, щоб місто отримало фінансування, потрібно було підписати тристоронню фінансову угоду між ЗМР, урядом України та Європейським інвестбанком.

– На жаль, проект затягнувся, більше 2 років ми готували документи, щоб уряд підписав їх із Європейським інвестбанком, – розповів перший заступник міського голови Сергій Мішок. – Нарешті це відбулось, міста вже відібрані, і Запоріжжя має своє місце з визначеною сумую коштів на проект. Тепер ми вже готуємо софінансову угоду.

А поки що відбулась робоча зустріч із підготовки спецдокументів, необхідних для реалізації проекту. Адже є дуже багато питань, які намагаються вирішити в ході його реалізації. Передусімтехнічні умови та інше.IMG_0722

– Ми відібрали 60 будівель бюджетної сфери. Сума фінансування 15,5 мільйону євро за рахунок Європейського інвестбанку (кредитні кошти під дуже низький відсоток – менше ніж 1,5 % – авт.). Частина проекту буде софінансована за рахунок міського бюджету (близько 10%), – додав Сергій Мішок.

До речі, усі закупівлі будуть проводитись виключно з європейськими правилами, і, відповідно, повинна бути проведена серйозна підготовка документів до цих тендерів. Адже українські міста ще не проводять закупівлі за європравилами, тож ні Запоріжжя, ні інші міста не мають такого досвіду. Оскільки тут умови диктує Європейський інвестбанк, то він вимагає проведення міжнародних тендерів. Пропозиція щодо термомодернізації будівель у Запоріжжі буде опублікована у 27 країнах світу для того, щоб усі потенційні підрядники могли взяти в ній участь.

– Які ж саме будівлі підпадають під проект?

– Це будинки виключно соціальної сфери: школи, дитячі садочки та лікарні. Згідно програми, усі 60 будівель мають бути термомодернізовані протягом 5 років, – зазначив перший заступник міського голови.