Спокій та правопорядок на вулицях Запоріжжя сьогодні гідно забезпечують наші наряди патрульно-постової служби. А найкращим доказом цього є щоденні оперативні затримання правопорушників. На рахунку цих мужніх та сміливих правоохоронців велика кількість всіляких пригод, які трапляються з ними цілодобово під час патрулювань. І кожного разу, ризикуючи собою, їм доводиться захищати мешканців Запоріжжя від злочинних посягань на їхнє майно або здоров’я.
Приміром, 17 січня о четвертій годині ранку наряд патрульної служби Орджонікідзевського райвідділу міліції неподалік від нічного клубу на вулиці 40 років Радянської України побачив чоловіка, який напідпитку вийшов звідти та почимчикував у напрямку парку. Майже одразу за ним попрямували двоє невідомих. Оскільки їх наміри були не досить ясними, міліціонери вирішили не поспішати із висновками і трохи зачекати. Патрульний наряд непомітно пішки рухався вже за всіма трьома.
Інтуїція та досвід не підвели правоохоронців і цього разу – вже через кілька хвилин переслідування жертви, “кримінальний дует” напав на городянина і видер у нього мобільний телефон. Втім, вже за кілька метрів, які встигли пробігти зловмисники, їх чекав екіпаж патрульного автомобіля. З металевими “браслетами” на руках грабіжників 19-ти та 20-ти років доставили до Орджонікідзевського райвідділу міліції. Наразі стосовно затриманих порушено кримінальну справу за статтею – “Грабіж”.
А минулої ночі в Ленінському районі Запоріжжя в руках співробітників патрульно-постової служби опинилися гості міста – жителі села Надія 24-х, 28-ми та 29-ти років. Певно, маючи надію стати багатіями, злодії обікрали будинок свого односельчанина. З оселі потерпілого вони винесли телевізор, комп’ютер та монітор до нього, мікрохвильову піч, DVD-програвач, музичний центр тощо. В обласний центр трійця приїхала вночі аби здати в ломбард цінний товар і отримати непогані гроші. Все йшло по плану, от тільки на вулиці Істоміна патрульний наряд зупинив автомобіль “Жигулі” для перевірки. Водій та двоє пасажирів намагалися вести себе спокійно, але спостережливих патрульних було не так легко ввести в оману. Перевіряючи салон легковика вони знайшли всередині справжній міні-філіал супермаркету побутової техніки. Пояснити, звідки і куди вони везуть такий товар, молодики чітко не змогли. Тому подальші пояснення їм довелося давати вже слідчим Ленінського райвідділу.
Командир батальйону патрульно-постової служби Запорізького міського управління ГУВС Андрій Філін упевнений в професійних якостях своїх підлеглих. Він розповів, що тільки за період новорічних свят співробітники патрульної служби окрім забезпечення громадського порядку на вулицях міста ще й розшукали 15 осіб, які ховалися від суду та слідства.