Асоціація міст України направила відкрите звернення до Президента України, Голови Верховної Ради України, Голів депутатських фракцій та груп

Звернення стосується важливого для багатьох громад України питання: необхідності збереження на постійній основі зарахування до доходів загального фонду бюджетів місцевого самоврядування 13,44 % акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального. В АМУ переконані, що скасування місцевого акцизу на пальне призведе до критичних соціальних наслідків для населення України. Адже місцевий акциз з пального для громад – це суттєвий фінансовий ресурс на розвиток: соціальна інфраструктура, місцеві дороги, освітні та медичні заклади, спортивні та дитячі майданчики.

У зверненні зазначається, що в нещодавно прийнятих Верховною Радою України законах про підтримку підприємців на 2021 рік така підтримка передбачена за рахунок коштів місцевих бюджетів. Зокрема, з наступного року припиняється зарахування до місцевих бюджетів частини (13,44%) акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального.

Внаслідок такого рішення громади втратять 7,5 млрд гривень. У той же час держава втратить ефективний інструмент боротьби з тінізацією в сфері обігу пального, – наголошують фахівці.

В АМУ закликають Президента України, Голову Верховної Ради України, Голів депутатських фракцій та груп підтримати збереження на постійній основі зарахування до доходів загального фонду бюджетів місцевого самоврядування 13,44 % акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального. В Асоціації переконані,  що це дозволить не допустити зростання дефіциту місцевих бюджетів та сприятиме забезпеченню фінансової спроможності місцевого самоврядування як здобутку децентралізації.

З повним текстом звернення можна ознайомитись на офіційному сайті АМУ за посиланням.

Читайте також: Продовжується масштабне відновлення запорізької академії