Саджати, кілька років ростити – така ціна ялинкової краси. Виявляється, вкрасти ялинки теж знаходться бажаючі. Тому комунальники Запоріжжя обробляють зелені красуні спеціальним хімічним розчином.

Цьогоріч алея вздовж Набережної магістралі стала першою локацією, де комунальники «фарбують» дерева у білий колір. Роблять це, розпилюючи спецрозчин за допомогою обладнання. Він триматиметься на деревах до весни. Тут планують обробити сьогодні понад 100 ялинок, – повідомляє сайт Запорізької міськради.

– Все залежить від того, наскільки велика чи маленька ялинка. Напевно, сьогодні встигнемо обробити десь штук 100-150. Загалом у Вознесенівському районі у нас близько 400 ялинок, які треба обробити. Вони знаходяться на Набережній, на вулиці Перемоги та на 12-му Квітні у сквері, – розповіла працівниця КРБП «Зеленбуд»  Олена Баєва.

На перший погляд речовина на деревах схожа  на іній, насправді ж розчин небезпечний. Щоправда, за різних умов. Так, за словами спеціалістів, на свіжому повітрі ця хімічна речовина цілком безпечна для довкілля. Проте, якщо занести зрубане дерево в приміщення, в теплі речовина може спровокувати у людини головний біль та нездужання.

Перш за все захищають від вандалізму блакитні ялинки та сосни, бо саме їх найчастіше зрубують. Та навіть такі заходи не завжди зупиняють вандалів напередодні новорічних свят. Проте, як зазначають комунальники, з роками таких випадків стало менше.

– Найчастіше зрізають верхівки, якщо ялинка висока. Але можуть ялинку майже і під корінець зрізати. Якщо вона маленька, акуратненька – забирають. Але останнім часом не так часто вже таким займаються Торік таких випадків було один чи може два. До цього були роки, коли і до десяти ялинок за місяць зрізали, – зазначила працівниця КРБП «Зеленбуд» Олена Баєва.

Комунальники сподіваються, що цьогоріч усі новорічні дерева вціліють та створять для містян атмосферу свята.