Про це заявив Секретар Ради національної безпеки і оборони України Андрій Клюєв, коментуючи внесення Кабінетом Міністрів до парламенту двох законопроектів, що стосуються співпраці України з Глобальним фондом з боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією, повідомляє прес-служба РНБО.
За словами Клюєва, пропоновані документи покликані підвищити ефективність співпраці з Глобальним фондом, спростити процедури і скоротити час доставки хворим медикаментозних препаратів.
“Україна вкрай зацікавлена у співпраці з Глобальним фондом, політика якого в останні роки спрямована на підтримку саме державних систем боротьби зі СНІДом і туберкульозом. Пропонована Україні грантова підтримка може стати відчутним внеском у реформування вітчизняної системи охорони здоров’я”, – заявив Андрій Клюєв.
Секретар РНБО додав, що епідемія туберкульозу в Україні продовжується.
“Незважаючи на те, що в останні 2 роки кількість хворих на туберкульоз не збільшується, а рівень смертності зменшується, епідемія туберкульозу, зареєстрована в Україні з 2005 року, продовжується. Рівень хворих перевищує епідеміологічний поріг в 2–3 рази. Це неприпустимо”, – сказав Андрій Клюєв.
Він заявив, що держава зобов’язана використовувати всі можливості для мінімізації захворюваності, створення умов для лікування і профілактики туберкульозу та СНІДу.
Через постійне недофінансування, гранти Глобального фонду з боротьби зі СНІДом, туберкульозом і малярією є важливою підтримкою для України, сказав Секретар РНБО.
Нагадаємо, Кабінет Міністрів України вніс до Верховної Ради два законопроекти, спрямовані на державну підтримку реалізації грантів Глобального фонду, в тому числі звільнення від сплати ПДВ та митних зборів медпрепаратів та діагностичного обладнання, що ввозяться в рамках грантових програм.
За останні роки Україна отримала від Глобального фонду грантів на загальну суму 326 млн. дол. У рамках грантових програм кошти спрямовувалися на профілактику розповсюдження ВІЛ-інфекції, в тому числі – передачі від матері до дитини, створювалися умови для забезпечення необхідного лікування тисячам хворих. В даний час реалізується програма зі створення сучасної мережі лабораторій для діагностики туберкульозу, підвищення якості медичних послуг для хворих.
stoptb.in.ua