На Міжнародній конференції “Місцеве самоврядування – основа європейської інтеграції та відновлення України” було презентовано відео про роботу Запоріжжя від початку повномасштабного вторгнення до сьогодення.
Наразі місто заключило 595 меморандумів з волонтерами, благодійними фондами та міжнародними партнерами:
«Завдяки такій налагодженій співпраці у міста є змога реалізовувати важливі проєкти, забезпечувати людей гуманітарною допомогою, допомагати громадянам, постраждалим внаслідок ворожих атак, та на гідному рівні надавати мешканцям міста та ВПО послуги у сфері освіти, медицини, соціального захисту і адмінпослуг, – повідомив секретар міської ради Анатолій Куртєв. – Зокрема, завдяки містам-побратимам Запоріжжя, а це Оберхаузен, Магдебург, Лахті маємо багато проєктів, які будемо реалізовувати».
У місті вже розпочало відновлення частково зруйнованих будинків. Тож міська влада Запоріжжя планує працювати і надалі в цьому напрямку для відновлення інфраструктури міста. А також є серйозні напрацювання щодо допомоги з боку соціально-відповідального бізнеса, ПАТ “Запоріжсталь”, який вже долучився до відбудови зруйнованого ракетою будинку на проспекті Соборному.
Представники муніципалітетів обмінялися досвідом різних країн щодо налагодження партнерств задля відновлення і розвитку українських громад.
“Ми повинні провести на законодавчому рівні ті зміни, які дозволять в майбутньому Україні не тільки стати членом ЄС та НАТО, але й забезпечити всім мешканцям гідні умови життя і роботи, – наголосив Віталій Кличко, голова Асоціації міст України. – І готувати ці зміни необхідно зараз. Місцеві громади повинні мати достатні ресурси і повноваження задля безпеки своїх територій та мешканців. Ми повинні збудувати таку систему державного управління, за створення якої сьогодні воюють наші захисники”.
За підсумками конференції буде прийнятий Маніфест, де засвідчується позиція учасників з українського боку про рух до європейських стандартів.
“Нещодавно Європарламентом, Єврокомісією було ухвалено низку документів, які визначили підходи й принципи підтримки України у відновленні та на шляху до Європейського Союзу, – підкреслив Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан. – Важливо, що всі документи європейських інституцій містять положення про важливість розвитку місцевого самоврядування в Україні та продовження реформи децентралізації для європейської інтеграції України”.