Управлінням Східного офісу Держаудитслужби в Запорізькій області здійснюється контроль за дотриманням законодавства у сфері закупівель.

Так, протягом січня-червня 2023 року проведено 285 моніторингів закупівель та 11 перевірок закупівель Запорізької міської ради, під час яких контролем охоплено 300 процедур закупівель на загальну суму 1 554,1 млн гривень.

При проведенні моніторингів встановлені порушення у сфері закупівель на загальну суму 849,0 млн гривень, тобто більше ніж на половину всіх витрачених сум.

З метою попередження порушень відмінено торги по 36 процедурах на суму 106,3 млн грн та у 15 випадках замовниками розірвано договори на суму 317,6 млн гривень.

Перевірками закупівель встановлено порушення законодавства на загальну суму 43,3 млн грн, при виконанні 10 договорів. З них відшкодовано 1,4 млн гривень.

Матеріали 8 перевірок закупівель передані до правоохоронних органів, за розглядом яких розпочато 2 досудові розслідування.

За допущені порушення двох посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, повідомила пресслужба Управління Східного офісу Держаудитслужби в Запорізькій області.

До того ж, установа повідомила про порушення при закупівлі системи оповіщення для громади.

У липні 2022 року рішенням сесії Запорізької міської ради затверджено Міську цільову програму розвитку цивільного захисту населення і території міста Запоріжжя, створення міcцевої автоматизованої системи централізованого оповіщення на 2022-2026 роки. В подальшому було затверджено технічне завдання щодо створення міcцевої автоматизованої системи централізованого оповіщення громади міста Запоріжжя.

На підставі цих рішень Управлінням з надзвичайних ситуацій придбано програмно-технічний комплекс системи оповіщення громади міста Запоріжжя на загальну суму 28,4 млн гривень. Але при цьому перевищено встановлені Бюджетним кодексом України повноваження та порушено Закон України «Про Національну програму інформатизації», адже вказану закупівлю проведено без погодження з генеральним державним замовником – Міністерством цифрової трансформації України.

Після висновків аудиторів Управлінням з надзвичайних ситуацій вжито заходи та отримано позитивний висновок Мінцифри щодо придбання системи оповіщення.

За умовами договору на передачу програмно-технічного комплексу системи оповіщення країною походження обладнання повинна бути Україна, але в порушення цих умов прийнято обладнання виробництва інших країн. Крім того, постачальником не забезпечено передачу Управлінню з надзвичайних ситуацій виключних майнових прав на володіння програмним продуктом вартістю
24,6 млн гривень.

Перевіркою також встановлено порушення строків оприлюднення звіту про виконання договору про закупівлю та не відповідність тендерної документації вимогам чинного законодавства.

За порушення законодавства уповноважену особу притягнуто до адміністративної відповідальності у вигляді штрафів, на керівника складено адміністративний протокол, який передано до суду.

Матеріали перевірки передано до органів прокуратури та НАБУ.