З початку повномасштабної війни майже шістдесят-сімдесят відсотків об’єктів торгівлі (окрім мережевих магазинів, які працювали постійно) були вимушені призупинити свою діяльність.
На сьогодні ситуація вже покращилася. Свою роботу поновили близько дев’яноста відсотків об’єктів торгівлі. Зараз у місті працюють майже всі аптеки та продовольчі магазини. Окрім того, функціонує достатня кількість ринків та ярмарків. Єдине, що час роботи мережевих магазинів зараз не такий, як до повномасштабної війни. Тепер, у зв’язку з комендантською годиною, найпізніший час, до якого вони працюють, це десята вечора, – повідомляє офіційний сайт Запорізької міської ради.
З укомплектованістю персоналу торгівельної галузі зараз також проблем немає. Так, починаючи з двадцять четвертого лютого, частина працівників цієї сфери виїхала з міста. Та на цей час керівники підприємств та більшість співробітників вже повернулася до Запоріжжя. При цьому у нас і досі є вільні вакансії продавців та касирів. Тож якщо хтось з вас шукає роботу, ви можете приєднатися до великої торгівельної команди нашого міста.
Тепер щодо цінової політики. Зараз торгівельні надбавки на соціально значущі продукти харчування у нашому місті встановлюються на рівні, визначеному законодавством. Ціни на продукти цієї категорії постійно моніторяться. Але підприємці не можуть впливати на закупівельну вартість продукції. В країні йде повномасштабна війна і тому порушена логістика та неможливість постачання товарів з півдня України впливають на ціни на овочі і фрукти, які раніше доставлялись у магазини з південних регіонів. Така сама історія і з непродовольчими товарами. Через те, що частина підприємств зруйновані, а ще частина знаходиться на окупованих територіях, підприємці вимушені знаходити нових постачальників (у тому числі й за кордоном) та відповідно закуповувати продукцію за новими цінами.
Багато запорізьких підприємців допомагають воїнам та тим людям, які мають статус внутрішньо переміщених осіб. Так частина закладів громадського харчування зараз готує їжу для Збройних сил та переселенців, деякі власники станцій технічного обслуговування безкоштовно працюють з транспортом військових, а дехто з власників магазинів автозапчастин продають військовим свій товар по собівартості. Що стосується мережевих магазинів, то вони активно співпрацюють з волонтерами та з благодійними фондами, надають продуктові набори внутрішньо-переміщеним особам, а також працевлаштовують людей з окупованих територій та допомагають їм вирішити питання з житлом.