Риболовля приносить як задоволення для рибалок, так і певну шкоду для екосистеми

У зв’язку з цим у Запоріжжі дуже відповідально ставляться до кількісного стану рибних біоресурсів. Тому з початку квітня у місті набули чинності певні заборони на вилов риби у період весняно-літнього нересту

В контексті рибальства – Дніпро завжди відігравав важливу роль, проте через значний попит серед жителів Запоріжжя популяція риби значно зменшується. Тому влада міста та відповідні інстанції особливо відповідально ставляться до стану рибних біоресурсів Дніпра. Так, минулої осені в води Запоріжжя випустили 10 тонн сеголетки переважно товстолобика і білого амура. Цей посильний вклад в зариблення головної водної артерії України зробила федерація підводного полювання, дайвінгу та рибальства. Їхня громадська організація діє в співдружності з рибінспекцією. За всі роки існування федерація випустила в Дніпро понад 50 тонн мальків.

Та головне завдання – зберегти малят. Тож з 5 квітня у Запорізькій області на акваторії Дніпровського водосховища набули чинності обмеження весняно-літньої нерестової заборони на вилов водних біоресурсів.170507747_2583200635159943_5461163775824944146_n_(1)

Також часто в Дніпро випускають рослиноїдні види риби (товстолоба, білого амура, коропа). Вони дуже важливі для екосистеми річки. Ці риби, поїдаючи зайву водну рослинність, розчистять природні нерестовища, а також очистять воду.

В цей період повністю забороняється промислове рибальство, а любительське дозволяється лише з берега на одну вудку з одним гачком і поза межами нерестовищ і ділянок, де заборонено рибалити впродовж всього року відповідно до Правил любительського і спортивного рибальства.

Зазначимо, що при порушенні правил рибальства, зокрема за пересування плавзасобів в період нересту по воді, передбачено попередження або накладення штрафу на громадян від 34 до 170 грн, на посадових осіб від 170 до 510 грн.

А ось за грубе порушення, наприклад, за рибальство із застосуванням електроструму, вибухових речовин або інших знарядь лову, які не мають дозволу, вже доведеться заплатити штраф 340-680 грн, а посадовим особам – 510-850 грн з конфіскацією знарядь. Залежно від ступеня завданих збитків, за грубі порушення передбачена також кримінальна відповідальність: штраф 3400-6800 грн або позбавлення волі строком до 3 років з конфіскацією знарядь і засобів лову та незаконно добутих водних біоресурсів.

В кожної рибини є своя ціна. Крім штрафу за незаконний вилов правопорушник змушений буде відшкодувати збитки за кожну виловлену рибину, незалежно від її розміру та ваги.

Що можна піймати у Дніпрі

Розглянемо види риби, які найчастіше трапляються на гачок.

Карась. З кожним роком його стає все більше. Ймовірно, це пов’язано з ростом числа місць із заростями, де любить жити карась. У Дніпрі водиться 2 типи карасів: золотий і сріблястий. Сріблястий має більш витягнуте, довгасте тіло. Карась ловиться буквально за будь-яких умов: будь то риболовля з берега або човна; вранці, вдень, ввечері або навіть вночі.
Плотва. Середньостатистичні екземпляри у водах Дніпра важать до 1 кг. Особливо великі варіанти попадаються на гачки в вересні-жовтні. Рибалки вже дали назву цьому періоду – «осіння плотва». Найкраще риба ловиться на сильній течії.unnamed

Щука. Під час риболовлі на Дніпрі можна зловити трофейну особину вагою до 35 кг. Щука веде образ типового хижака. Знайти її можна в «засідках», де вона чекає свою здобич: в ямах, западинах, вирах, біля повалених дерев. В цілому, щука полюбляє відсутність течії, тихі місця.Ловля-щуки

Лящ. Бувають екземпляри вагою до 5 кг. Найчастіше лящ зустрічається на великій глибині.

Окунь. Один з найбільш необережних видів, які трапляються в водах Дніпра. Окунь кидається на наживку жадібно, часто ігноруючи рибалок. Риба ловиться в будь-який час року на будь-якій глибині. Винятком є період нересту, який припадає на березень-квітень.

Густер. За своєю поведінкою ця риба нагадує ляща. У Дніпрі водяться, в основному, невеликі екземпляри – вагою до 1 кг.

Крім того, рибалка може розраховувати на піймання наступних видів: судак, сазан, короп, в’язь, сом, минь, чехоня, краснопірка, верховодка, в’юн, синець.

Біда!

Збіднення біологічного різноманіття риб трапляється через, так зване, цвітіння Дніпра. Головна його причина – це синьо-зелені водорості або ціанобактерії. Причина їх масового та швидкого розмноження – фосфати, які містять пральні порошки. З пральних і посудомийних машин містян вони потрапляють у стічні води, а потім і у Дніпро та у море.
За останні 20 років концентрація фосфатів у воді зросла мінімум в 5 разів. Очисні споруди, які було побудовано ще у радянські часи, вже не справляються з таким навантаженням. Адже пральні машини є майже у кожній квартирі, та й посудомийні вже не є рідкістю. Як результат – цвітіння Дніпра, яке тепер розпочинається на початку літа, а не восени, як було ще років 20-30 тому.

Це також є однією з основних причин масового мору риби, якій просто не вистачає кисню. Наприклад, у середині березня Азовське узбережжя в районі села Куликівське Запорізької області і Бердянська було всіяне мертвим бичком. Згідно з розрахунком, кількість загиблих водних біоресурсів становить близько півмільйона! Збиток, завданий рибному господарству України, – 90 млн грн!photo_2021-04-12_20-36-51_(2) photo_2021-04-12_20-36-51

До уваги рибалок!

Нерестова заборона триватиме:

  • на Дніпровському (Запорізькому) водосховищі – з 5 квітня по 13 червня 2021 року,
  • на Каховському водосховищі – з 10 квітня по 18 червня 2021 року,
  • у водоймах спеціальних товарних рибних господарств (СТРГ) – з 10 квітня по 18 червня 2021 року,
  • на річках: у корінних водах – з 10 квітня по 29 травня, в придаткових системах – з 10 квітня по 8 липня 2021 року.

Читайте також: 10 найкращих екзотичних рослин, які можна вирощувати вдома