На Фестивалі «Казкові Передзвони» юні таланти змагалися у вокальному, інструментальному та театральному мистецтвах, хореографії й акробатиці. У неділю, 10 грудня, у палаці культури «Орбіта» пройшов гала-концерт VI Міжнародного благодійного Фестивалю талантів.
Це було справжнє сімейне свято з насиченою культурно-розважальною програмою. В рамках фестивалю проводили безкоштовні творчі майстер-класи. Бажаючі могли розмалювати гіпсову фігурку, скласти трансформера та взяти участь у численних конкурсах.
Як розповіли організатори заходу, надійшло 437 заявок від сольних артистів та творчих колективів. Виступали на сцені запорізького палацу культури хлопці та дівчата з різних куточків України і не тільки.
– Була серед виступаючих і гостя з Індії, яка разом з місцевими дівчатами показували красу та вишуканість індійських танців. А у відбіркових змаганнях показували свої таланти діти з Польщі та Болгарії. На жаль, за кількістю балів вони не пройшли до фіналу, – говорить організатор фестивалю Олександр Кахай. – Участь у конкурсі взяли як звичайні діти, так і молодь з особливими соціальними та фізичними потребами.
12-річний Віктор Ніколайчук читав бітбокс (мистецтво відтворення звуків).
– Дивився на Youtube різні ролики, і мені стало цікаво спробувати себе в цьому мистецтві, – зізнається нам хлопець. – Через три тижні в мене вже почало виходити читати бітбокс.
– Є прості звуки, а є важкі для відтворення, – розкриває специфіку цього мистецтва Віктор. – Я зараз вчуся імітувати більш складні.
Це вже не перший виступ юного таланта на конкурсі.
- В більшості випадків займаю непогані місця. Думаю, і сьогодні посяду гідне місце.
Непогане – це для хлопця таке, щоб йому було не образливо і не сумно.
Було багато конкурсантів в категорії «хореографія». Але виділялись на фоні інших танцювальних колективів «Радхарані». Дівчата виконують індійські танці та боллівуд (виявляється вони відрізняються).
– Класичні стилі більш скульптурні та геометричні. Направлені на піднесення людини. Боллівуд виник пізніше. Він поєднує в собі як східні танці, так і індійські, – розповідають мені танцівниці.
Наприклад, Халина Бромберг вже шість років вивчає мистецтво танцю.
- В мене батько індус, тому мені завжди була цікава ця культура, – говорить дівчина. – З першого заняття я закохалась в ці танці. У них багато змісту. Кожен танець розповідає якусь історію.
За словами учасниць колективу «Радхарані», техніка виконання індійських танців досить складна. Її навіть можна порівняти з балетною хореографією. Можливо, тому у Індію основи танців починають вивчати з трьох-п`яти років.
Майстерність дівчат з колективу «Радхарані» оцінили судді фестивалю.
– Складно було визначити найкращих в жанрі хореографі через те, що було багато учасників в цій категорії, – поділилася з нами директор Запорізького державного цирку Тамара Вікторовна Зубко, яка входила до складу журі. – Різні колективи, різний рівень виконання та майстерності. Між суддями йшло жваве обговорення. Але, як кажуть, у суперечках народжується істина. Кожен з нас висловлював свою думку. Зрештою ми приходили до консенсусу. Був професійний похід та обговорення кожного номеру. Дякую організаторам за цей захід. Такі фестивалі дуже важливі для дітей.
На гідному рівні були виступи юних декларантів. Запам’яталася юна театралка з Мелітополю Юлія Тараканова, яка обіграла розповідь “Грицькова наука”. Дівчина отримала перше місце в своїй номінації. Приємно вразило музично-світлове шоу діджеїв-барабанщиків.
Гран-прі VI Міжнародного благодійного Фестивалю талантів “Казкові Передзвони» виборов Денис Сотніков (еквілібр на столі).
Багато призових місць залишились у Запоріжжі. Лауреати отримали окрім відзнак, ще й пам’ятні та солодкі подарунки.
За словами Олександра Кахая, цей захід став можливим завдяки волонтерам і партнерам проекту.