Здійснюючи системний контроль за якістю проведення поточних ремонтів житлового фонду Запоріжжя, генеральний директор КП «Наше місто» Олександр Ніколаєнко побував в Олександрівському районі.
На цьому тижні підрядник приступив до робіт на одному з найбільш проблемних у плані аварійності будинків, розташованому по вулиці Гоголя, 66. Жителі розповідають, що останні кілька років їм страшно ходити під будинком і виходити на свої балкони. Колись прикрашені ліпниною і декоративними елементами конструкції почали валитися – бетонні барельєфи на балконах відпадають шматками. В деяких місцях вже видно арматуру усередині бетонних плит. Така ситуація о викликає побоювання за життя та здоров’я мешканців.
Саме тому зараз тут проводяться роботи по зачистці балконів від зруйнованих декоративних елементів, також заплановано відремонтувати цегляний карниз над одним з крайніх під’їздів. У березні 2017-го в четырехэтажке також буде проведена заміна внутрішньобудинкових інженерних мереж – 84 метра трубопроводу і приведено в належний вигляд освітлення двору.
– За роки експлуатації, на жаль, конструктивні елементи цього будинку прийшли в занепад. Ми не тільки хочемо усунути аварійність, але і привести балкони в первинний вигляд, зберігши архітектурну стилістику конструктивних елементів. Нами прийнято рішення включити даний будинок в додатковий титульний список капітальних ремонтів на 2017 рік. Передбачається відновлення 34 балкона, – підкреслив Олександр Ніколаєнко, говорячи про перспективи комплексного ремонту будинку по вул. Гоголя, 66.
Також в Олександрівському районі керівництво КП «Наше місто» побувало в будинку по вулиці Фортечна, 71, де в 2016 році створено ОСББ. Нагадаємо, в підвалі даного будинку встановлений бойлер, завдяки якому гарячу воду, крім ОСББ, отримує ще шість будинків, які знаходяться на балансі КП «Наше місто» по вул. Фортечна, 71-А, 73 і 75, вул. Жуковського,76 і 85, вул. Гоголя, 100. Внутрішні інженерні мережі вузла нагріву гарячої води вимагають ремонту. Однак головною проблемою є питання розмежування зон обслуговування бойлера та інженерних мереж. Ситуацію прокоментувала начальник юридичного управління КП «Наше місто» Марина Лісова:
– КП «Наше місто», враховуючи важливість питання, застосував всі можливі методи правового врегулювання даного випадку, розробивши унікальний по суті договір. В ньому задіяні три сторони – це наше підприємство, ОСББ і підрядник, який повинен виконувати ремонтні роботи в даному будинку. Запропонований нами механізм дозволяє дієвим чином забезпечити захист спільних інтересів – в першу чергу, мешканців даного будинку, а також жителів інших шести будинків, які отримують послугу гарячого водопостачання від бойлера розташованого у цьому будинку. Ми пропонуємо справедливе рішення – ОСББ покриває всього 14% витрат на ремонт, в той час, як всі інші витрати лягають на мешканців будинків, що знаходяться на балансі КП «Наше місто». Однак представники ОСББ певним чином саботують процес підписання договору. Також відсутній доступ в підвал для початку ремонтних робіт.
У КП «Наше місто» впевнені, що найближчим часом дану проблемну ситуацію вдасться врегулювати, а жителі надалі будуть отримувати якісну послугу гарячого водопостачання.