21 серпня у «Дубовому Гаю» відбувся перший міський фестиваль «Рок проти алкоголізму», який пройшов під патронатом благодійного фонду «Алкоголь-стоп». Глядачі мали змогу не тільки послухати живу музику, а й взяти участь у конкурсах на рок-тематику та взяти участь у боях фарбою холі. У перервах між виступами та розвагами ведучі розповідали історії рок-виконавців, які особисто зустрілися із проблемою алкоголю. Фестиваль пройшов при підтримці байкер-клубу «Silver Star» та молодіжної організації «Do it!».
«На сьогодні рок-музика продовжує нести соціальний протест, це ніби окрема точка зору, громадянська позиція, яка є здоровою та адекватною. Головний допінг для музикантів – це глядач, який приходить на концерт. Тому наша акція – це спосіб показати, що рок-музика може приносити справжнє задоволення усім слухачам і для того, щоб отримати справжні емоції алкоголь непотрібен», – ділиться автор ідеї та організатор фестивалю Геннадій Коняєв.
Концерт зібрав як справжніх цінителів року, так і простих перехожих. Протягом усього вечора для глядачів виступали не тільки запорізькі виконавці, а й сусіди міста з Дніпра. На сцені виступили місцеві рок-команди «Легенда», «Baburwood», «Хороші люди», «ВІА Бетон», «IDINAZVUK» та «Boogie Parovoz». Тікаючи від стереотипів, рок-музиканти не співають про важке життя та алкоголь, вони виконують пісні про справжній патріотизм до своєї країни, про добро і зло, про любов і вірність. Родзинкою фестивалю став фінальний виступ дніпровського гурту «Ток». Хлопці співали пісні своєї молодості та спілкувалися з уже добре розігрітою аудиторію.
Окрім живої музики справжньою феєрією фестивалю були байкери, довговолосі хулігани, яких супроводжує рев мотоциклів та важкий рок. Вони, як і всі, долучились до масовості та насолоджувались живою музикою.
Найяскравіший момент фестивалю був тоді, коли гітарист гурту «Бетон», дотримуючись кращих традицій панківського руху, кинув у натовп хлопавку, за нею полетіли пляшки з водою, які допомогли згарячілій публіці втамувати спрагу.
Та не обійшлося без курйозів. Соліст одного з гуртів, не отримавши бажаної віддачі, поцікавився у народу: «Ви що, не прибухнули?» Але організатори вчасно йому нагади, що фестиваль проходить під девізом «Стоп алкоголь» і риторику гурту швидко змінили.
Подібні фестивалі – це найкращий привід показати молоді, як потрібно проводити час без пияцтва. Окрім цього, це чудовий привід для того, щоб молодь мала змогу розкрити свій справжній потенціал та знайти у собі нові таланти.
Олександра Бекірова, фото автора