Посол Бельгії в Україні Люк Якобс відкрив в кіноконцертному залі ім. Довженка фотовиставку «Бельгійський автобронедивізіон в Україні під час Першої світової війни». Виставка була підготована Бельгійським інститутом ветеранів війни за ініціативою посольства Бельгії.
В 1916 році бельгійський автобронедивізіон в Україні, а саме в Карпатах та Тернопільскій області допомагав царській армії і провів декілька наступів. Цей дивізіон був свідком боротьби українського народу за свою незалежність. Ці сторичні події стали основою для створення анімаційного фільму бельгійського режисера Яна Бюльтила «Cafard», показ якого відбувся після відкриття фотовиставки. Фільм «Cafard» – це історія чотирьохсот бельгійських добровольців бельгійської армії, які воювали в Галичині в період 1916-1917 рр. А після Жовтневої революції їм вдалося знайти шлях додому, пройшовши через Сибір, Монголію, Китай, через Тихий океан та США. Бійці прибули до Франції в травні 1918 року, лише за декілька місяців до завершення Першої світової війни.
На заході були присутні народний депутат України Ігор Артюшенко, заступник запорізького міського голови Анатолій Пустоваров, директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької облдержадміністрації Владислав Мороко. Бельгійський Посол подякував представникам влади за можливість презентувати цей фільм в Запоріжжі.
«Кінокартина заснована на історичних подіях. Це унікальна сторінка спільної історії українського та бельгійського народів. Кінофільм «Cafard» був відзначений низкою міжнародних кінофестивалів. Під час його створення була застосована новітня анімаційна технологія «захоплення руху» («motion capture»)», – відзначив Люк Якобс.
На думку Посла Королівства Бельгії, комплексна та важлива сфера співпраці поєднала зусилля українських та бельгійських акторів і дала практичний результат.
«Тому ми сьогодні говоримо не тільки про спільну історію, але й світле майбутнє»,- підвів підсумок Люк Якобс.
Ігор Артюшенко подякував гостеві за приїзд і наголосив на тому, що ця подія є важливою для нашого козацького краю.
«Ця спільна сторінка нашої історії показує, що ми є великою європейською сім’єю. На жаль, подібні речі є сьогодні актуальними в Україні, бо війна – це смерть, руйнація, скалічені долі»,- відзначив народний депутат.
Анатолій Пустоваров сказав, що такі заходи дуже потрібні, щоб популяризувати історію, бо це маловідомі факти, а найголовніше, щоб це ніколи не повторилося.
Автор: Тетяна Науменко