За даними Міністерства соціальної політики України в Запорізькій області, 90% переселенців залишаються офіційно непрацевлаштованими.

В області зареєстровано 118,8 тисяч внутрішньо переміщених осіб з Криму та із зони проведення АТО , але не більше 12% з них мають офіційне місце роботи. Ці дані були оприлюднені у вівторок,  31 травня, в рамках круглого столу, в якому взяли участь переселенці, волонтери та представники влади.

Як повідомила виконавчий директор Інституту демократії Світлана Єременко, в Запорізькій області розпочалась діяльність нового проекту  “Підтримка підприємців з числа внутрішньо переміщених осіб”. Центри зайнятості в районних центрах Запорізької області займаються проведенням профорієнтаційних семінарів та забезпеченням діяльності пересувних соціальних мобільних офісів. Переселенці додатково участь у тренінгах у рамках програми “Розвиток навичок підприємницької діяльності серед ВПО та місцевого населення Донецької та Луганської областей” та отримати можливість претендувати на грант для відкриття свого бізнесу.

Іншим важливим питанням є забезпечення переселенців житлом. На створення повноцінного житла з існуючих об’єктів передбачено 23,9 млн.

Джерело: http://www.hromadske-zp.tv/