Що треба зробити, щоб не принести коронавірус у будинок з вулиці

Збудник коронавірусної інфекції досить тривалий час – до п’яти днів може існувати на будь-якій поверхні. Тому є ризик занести його додому після чергового виходу на вулицю. Для того, щоб запоріжці могли унебезпечити себе від хвороби, в офіційному Telegram-каналі  COVID-19. Запоріжжя опублікували перелік дій, які необхідно зробити, повернувшись додому з вулиці.

Щойно ви зайшли в дім, в першу чергу необхідно зняти захисну маску та рукавички, якщо ви їх носите. Використану маску не можна брати за зовнішню сторону. Знімати її необхідно за резинки, потім покласти в пакет та викинути у смітник. Також важливо дотримуватись наступних порад:

  1. Не торкатися домашніх речей та меблів руками
  2. Зняти взуття
  3. Продезінфікувати лапи тварин, якщо були на вулиці разом з ними
  4. Зняти одяг та спакувати його, щоб потім випрати. Прати необхідно при температурі не менше 60 градусів
  5. Залишити ключі, гаманець, сумку  в коробці біля входу
  6. Прийняти душ. Якщо немає такої можливості – ретельно вимити з милом відкриті частини тіла
  7. Продезінфікувати спиртовмісним антисептиком телефон, окуляри промити з милом
  8. Обробити дезінфікуючим розчином поверхні сумок та покупок, перш ніж повернути все на місця. Робити це необхідно обов’язково в захисних рукавичках
  9. Зняти рукавички, викинути їх та ретельно вимити руки.

Нагадаємо, у Запоріжжі виявлені 13 випадків захворювання на коронавірус. Відзавта в місті обмежать проїзд у громадському транспорті. Скористатись ним можна буде лише за наявності спеціальної перепустки. Крім того, запорізькі лікарні продовжують отримувати додаткові засоби захисту та обладнання, придбані за кошти міського бюджету.

Читайте також: Запоріжці стали менше хворіти через неякісні продукти