Чому не варто спалювати листя та декілька цікавих ідей щодо його використання

Восени на вулицях, в парках та скверах, присадибних ділянках скупчується багато опалого листя. І якщо в місті його прибирають та вивозять на полігони, то в приватному секторі – частіше за все просто палять. Робити цього не варто, за спалювання листя законодавством України передбачені штрафи, крім того це шкодить здоров’ю та навколишньому середовищу.

«Запорозька Січ» пропонує п’ять цікавих та корисних порад, як можна використати природний матеріал.

Компост

Опале листя – гарна екологічно чиста підкормка для рослин. Для того, щоб приготувати компост, листя необхідно подрібнити та пересипати шаром ґрунту. Зробити це можна у звичайній ямі, або спеціальному компостному ящику.

Ґрунт для кімнатних рослин

Також листя можна застосовувати і для кімнатних рослин. Поклавши його в пакет або пластиковий контейнер разом із зеленими відходами та насінням, після розкладання можна отримати органічний матеріал, який стане гарним ґрунтом для кімнатних рослин.

Домівка для їжаків

Якщо ви мешкаєте в приватному будинку, можна залишити у віддаленому куточку саду, біля паркану або під стовбуром дерева невелику кількість листя для їжаків. Вони люблять зимувати в таких зручних та теплих «будиночках».

Декор для дому

Гарні та рівні різнокольорові листочки стануть чудовою осінньою прикрасою для будинку. Можна зробити красивий вінок, гірлянду або букет.

Гербарій

Прогулюючись у парку, можна назбирати листочки від різних дерев. Це – чудова нагода познайомити дитину з видами дерев та рослин. Висушені листки можна використовувати для поробок, аплікацій або просто зберігати в альбомі.

Читайте також: Скільки запоріжці відпочиватимуть на новорічні свята