Легендарний острів Хортиця є унікальною історичною, природною, культурною пам’яткою та місцем сили

Запорізьку Хортицю відвідують тисячі запоріжців та гостей міста. Щоб прогулянка островом була ще й пізнавальною, пропонуємо ознайомитися з найцікавішими фактами про Хортицю від Туристичного інформаційного центру.

  • Хортиця – найбільший річковий острів на Дніпрі. Його площа – 23,59 квадратних кілометри. Це у 7 разів більше, ніж Центральний парк у Нью-Йорку.
  • На острові в мініатюрі представлені всі ландшафтні зони півдня України. Вся його територія і акваторія поблизу включені до Смарагдової мережі Європи – мережі особливо цінних природоохоронних територій.
  • Першій письмовій згадці про Хортицю вже більше 1000 років. У 952 році візантійський імператор Костянтин у своїй праці «Про управління імперією” згадує про острів. Тоді він носив назву святого Георгія.
  • Це чи не єдине місце в Україні, де на відносно невеликій території сконцентрована така величезна кількість історичних пам’яток – 129 курганів різних часів та народів, святилища, редути, городища, могильники.
  • Хортиця – одне з найбільш ймовірних місць загибелі київського князя Святослава. У 2011 році поблизу Хортиці рибалка випадково виловив з дна Дніпра унікальний меч Х століття, який міг належати одному з дружинників князя. Ще 5 таких мечів було знайдено під час будівництва Дніпровської ГЕС.

Читайте також: У міському Ботанічному саду Запоріжжя з’явилася алея унікальних яблунь – фото