Направлено до суду обвинувачення посадовця у заволодінні коштами Міністерства оборони України.

В ході досудового розслідування отримано докази того, що депутат Запорізької обласної ради від політичної партії ОПЗЖ, зловживаючи своїм службовим становищем, спричинив бюджету відомства матеріальну шкоду на суму майже 300 тисяч гривень.

Як повідомлялося раніше, у липні 2022 року за процесуального керівництва Вознесенівської окружної прокуратури за погодженням із керівником обласної прокуратури депутату Запорізької обласної ради від політичної партії «Опозиційна платформа – За життя» було повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 191 (Заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене у великих розмірах) та ч. 2 ст. 366 (Складання, видача службовою особою завідомо неправдивого офіційного документа, що спричинило тяжкі наслідки) Кримінального кодексу України.

Підставою для цього стала доказова база, зібрана в ході досудового розслідування слідчим відділу поліції №2 Запорізького районного управління ГУНП в Запорізькій області.
Встановлено, що у жовтні 2019 року депутат обласної ради перебував на посаді директора ТОВ, яке уклало договір з державним підприємством про будівництво мереж теплопостачання на території військової частини однієї з областей. У подальшому керівник товариства, достовірно знаючи, що укладені труби мають значно гірші характеристики, меншу вартість, а обсяг і якість робіт фактично не виконані, свідомо підписав документи про їх завершення.

Таким чином, підрядній організації з державного бюджету були перераховані кошти в сумі майже 300 тисяч гривень і спричинено шкоду у великому розмірі Міністерству оборони України.

21 вересня слідчим за процесуального керівництва окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт, в якому викладені встановлені фактичні обставини кримінального правопорушення, скоєного посадовцем. Санкція за інкримінованими фігуранту статтями передбачає позбавлення волі на строк від п’яти до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.