7 травня заступник голови обласної державної адміністрації Петро Гончарук вручив ключі від 26 нових сучасних «швидких» обласному центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.  Високотехнологічні  автомобілі  Peugeot Boxer придбані в рамках національного проекту «Вчасна допомога», започаткованого ще при попередній владі.  Нові машини розподілені між підстанціями обласного центру та Запорізької та Мелітопольської станцій Е(Ш)МД.

За словами головного лікаря центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Станіслава Конакова, таких сучасних «швидких» в області ще не було.  Машини  забезпечені автономною автоматичною кліматичною установкою, системою світлової та звукової сигналізації з гучномовцем.  Через наявність на борту великої кількості медичного електрообладнання, в автомобілях встановлена додаткова акумуляторна батарея.
Хоча отримані  автомобілі не відносяться до класу реанімобілів, вони  повністю укомплектовані медичним обладнанням для діагностики невідкладних станів та надання екстреної медичної допомоги хворим та постраждалим на догоспітальному етапі.
За словами завідувача Хортицької підстанції ШМД Анатолія Сидоренка, лікарі, фельдшери та санітари бригад «швидкої допомоги» дуже зраділи такому придбанню і
почнуть якомога скоріше  вчитися використовувати найсучасніше обладнання, яким оснащені автомобілі. Медпрацівники, хто кожного дня виїжджає на виклики і  рятує  людей, не можуть нарадуватися, наприклад, тому що серед медичного обладнання є функціональні носилки на колесах, вакуумний матрац, сидяча каталка, спинальні дошки, стаціонарний кисень (2000 л), портативний кисень (400 л), портативний електровідсмоктувач, пульсоксиметр, пристрій для підігріву інфузійних розчинів, багатоканальний шприцевий електрокардіограф, компресорний інгалятор, сумка невідкладної допомоги, тонометр і стетоскоп, глюкометр тощо.
До речі, всього в поточному році обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф має отримати 66 нових автомобілів швидкої медичної допомоги на базі Peugeot Boxer: типу А2 – 8 машин, типу В – 50 машин і типу С (реанімобіль)-  8 машин. З них вже отримано 51 машину.

Ірина ГАВРИЛЕНКО,

фото Володимира ШЕРЕМЕТА