Світ
На думку “Независимой газеты”, головною подією 2012 року для Збройних Сил Росії стане підготовка до війни в Ірані. З цією метою проводяться другі після 2008 року (конфлікт у Грузії) стратегічні навчання “Кавказ”. Участь у них візьмуть усі види військ, включаючи ракетні війська стратегічного призначення і повітряно-космічної оборони, а також МВС, ФСБ, Федеральна служба охорони і МНС.
США та Ізраїль скасували оголошені навчання своєї протиракетної і протиповітряної оборони. Як оголошено, це зроблено, щоб і надалі не нагнітати ситуацію навколо Ірану.
Після того як Іран оголосив, що володіє доказами того, що вбивство іранського ученого-атомника здійснили спецслужби США та Великої Британії, впливовий лондонський тижневик “Санді Таймс” повідомив, з посиланням на власні ізраїльські джерела, що згадане вбивство все ж скоїв “Моссад”. До того ж, на думку видання, терор – це не альтернатива військовим ударам по ядерних об’єктах Ірану, а їх прелюдія.
Увечері п’ятниці біля узбережжя Італії – трохи північніше Риму, наштовхнувся на підводну скелю і почав тонути велетенський круїзний лайнер “Коста Конкордія” – з 4200 людьми на борту. Капітан судна спробував викинути судно на мілину ближче до берега, однак воно нахилилося на правий борт і на дві третини затонуло. Капітана лайнера і його старпома заарештовано поліцією. Компанія-власник “Коста Конкордії” стверджує, що судно рухалося звичним курсом, яким за роки експлуатації проходило сотні разів. Знайдено тіла шести загиблих, доля ще 16 людей невідома. Всі 35 громадян України, що перебували на борту, не постраждали, і 27 із них уже повернулися на Батьківщину.
У пригородах лівійської столиці впродовж усіх вихідних ішли бої між двома повстанськими угрупованнями, які відіграли ключову роль у поваленні Муамара Каддафі. Сторони звинувачують одна одну у лояльності колишньому лідерові Лівії.
Війська організації “Аль-Каїда” захопили чергове місто у Йемені. Це стало можливим після відставки президента Салеха, якої домагалися, за підтримки США, учасники масових мітингів протесту.
“Головною світовою проблемою, – пише у своїй передвиборній статті у газеті “Известия” прем’єр Росії Володимир Путін, – є посилення “соціальної та етнокультурної напруги” за участі всіляких деструктивних сил… Об’єктивно їхніми союзниками часто виступають держави, що намагаються “експортувати демократію” за допомогою силових, військових методів”, – пише Путин у річницю початку “арабської весни”. – Завдання Росії – достойно відіграти свою роль, продиктовану її цивілізаційною моделлю”.
Російський мільярдер і кандидат у президенти Михайло Прохоров опублікував статтю, у якій назвав т. зв. російську опозицію “кнопкодавами і кремлівськими агентами з 20-річним стажем”. “КПРФ (Зюганова), ЛДПР (Жириновського) і “Справедлива Росія” вже давно продають “Єдиній Росії” свої голоси і забезпечують їй перемогу”, – заявив М. Прохоров, підкріпивши свої слова фактами.
Фрагменти аварійного російського супутника “Фобос-Грунт” зрештою впали, як те передбачали розрахунки, 15 січня, пізно увечері за московським часом, в акваторії Тихого океану.
Україна
За даними газети “КоммерсантЪ-Украина”, переговори між Міненерго України та “Газпромом” зайшли у глухий кут. Співрозмовник газети із згаданого Міністерства повідомив, що російський газовий монополіст вимагав щонайменше 50-відсоткової частки у разі створення міжнародного консорціуму з експлуатації української газової труби. “Газпром” збирався навіть придбати ГТС України за 4 млрд. доларів, але українська сторона відмовилася від продажу. Сьогодні Україна готується до скорочення закупівлі російського газу на 25 млрд. кубометрів і в майбутньому збирається купувати його в обсягах не більших, ніж 8 млрд. кубів.
У МНС України почав свою роботу офіційний сайт системи екстреного порятунку населення за єдиним номером 112 – http://www.112.gov.ua.
У Луганську в ніч на старий Новий рік під час масових гулянь на Театральній площі міста водій іномарки протаранив огорожу і на швидкості 100 км/год в’їхав у натовп людей. 10 підлітків постраждали, 17-річна дівчина загинула. 29-річний водій – порушник правил зі стажем, перебував у стані наркотичного сп’яніння.