19 травня у великій залі міської ради обдарованій та талановитій учнівській молоді міста Запоріжжя вручили грамоти та щорічні премії міського голови.

Загальна перемога

Одноразові щорічні міські премії в розмірі 1000 гривень учням загальноосвітніх шкіл, вихованцям позашкільних навчальних закладів встановлено для заохочення інтелектуального та творчого розвитку. Цього року заступник міського голови Анатолій Пустоваров нагородив 20 учнів загальноосвітніх навчальних закладів і вихованців позашкільних навчальних закладів “За високі досягнення у навчанні”. А також відзначив їхніх вчителів-наставників “За високі досягнення у навчанні та вихованні підростаючого покоління, особисті досягнення у підготовці переможців інтелектуальних та творчих змагань” (премії 1500 грн.).

Крім того, на церемонію було запрошено батьків найкращих школярів, яким також були вручені Подяки виконавчого комітету Запорізької міської ради.

– Сьогодні ми вітаємо молоду еліту Запоріжжя. Мені дуже приємно, що наші школярі досягають таких видатних результатів. Це заслуга не тільки системи освіти, самих учнів, але і їхніх батьків, які всіляко підтримують своїх дітей. Високі досягнення на всеукраїнському та міжнародному рівнях ще раз підтверджують, що запорізькі діти – найталановитіші, і вони з легкістю не тільки вирішують тригонометрію, але і чудово співають і танцюють. Дуже важливо, щоб учні всебічно розвивалися, адже знання, які вони набувають в процесі навчання, закладають фундамент для їх самовизначення в дорослому житті, – підкреслив Анатолій Пустоваров.

Премії отримали переможці інтелектуальних змагань, творчих конкурсів, які досягли високих результатів у IV (державному) етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів, III (державному) етапі конкурсів-захистів науково-дослідницьких робіт Малої Академії Наук, інших інтелектуальних та творчих конкурсах, що мають статус міжнародних.

У 2016-2017 навчальному році в обласних етапах Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів взяли участь 798 учнів міста, з яких визнані переможцями 520 школярів. У складі команд учнів Запорізької області у ІV (державному) етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів брали участь 82 школярі міста. З них визнано переможцями — 41 із 47 по області.

Переможець IV етапу олімпіади з хімії Микола Авраменко (Запорізький багатопрофільний ліцей №99) буде представляти Україну на 49-й Міжнародній олімпіаді з хімії. Учні Микола Авраменко (Запорізький багатопрофільний ліцей №99) та Владислав Савченко (Запорізький ліцей “Логос”) стали переможцями 51-ї Мєндєлєєвської олімпіади з хімії в місті Астана (Республіка Казахстан).

У II (обласному) етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН взяли участь 481 учень 8-11 класів міста Запоріжжя. З них визнані переможцями 252 учня (на 30 більше, ніж у минулому році). У III (державному) етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН взяв участь 41 школяр, визнані переможцями – 24. Переможцем у двох конкурсах III (державного) етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН став учень Запорізького технічного ліцею Олександр Чередниченко, який зайняв І місце у Науковому відділенні технічних наук, секції “Електроніка та приладобудування” та II місце у Науковому відділенні фізики та астрономії, секції “Аерофізика та космічні дослідження”.

Найбільше «олімпійців» – в ліцеї №99

У цьому навчальному році найбільше переможців державного рівня підготували Запорізький багатопрофільний ліцей №99 – 9 переможців олімпіад та 4 переможці конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН; Запорізька гімназія №28 має 8 переможців олімпіад та 4 переможців конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН; Запорізький ліцей “Логос” підготував 5 переможців олімпіад та 1 переможця конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН.

Вихованці позашкільних навчальних закладів посіли 2386 призових місць у творчих конкурсах різного рівня.