Світ
Споруда британського парламенту, більш відома як Вестмінстерський палац, разом зі знаменитим годинником “Біг Бен” може бути проданий інвесторам з Росії чи Китаю. Причина: в уряду Великої Британії немає зайвого 1 млрд. фунтів стерлінгів, щоб припинити сповзання споруди в Темзу.
Після того, як англомовна версія “Вікіпедії” припинила роботу на одну добу – у знак протесту проти чергового “антипіратського” закону США, американський сенат відклав його розгляд.
На затопленій частині лайнера “Коста Конкордія” знайдено тіло 13-ї загиблої людини.
Американська ударна авіаносна група на чолі з авіаносцем “Авраам Лінкольн” пройшла Ормузьку протоку і увійшла в Перську затоку.
Кандидат від Соцпартії Франції Франсуа Олланд розпочав президентську передвиборчу кампанію з гаслом: “Справжнім лідером французької держави сьогодні є не президент Саркозі, а безликий світ фінансів”.
Екс-спікер Конгресу США Ньют Гінгрич переміг на “праймеріз” республіканців у штаті Південна Кароліна. Починаючи з 1980 року переможець у цьому штаті ставав кандидатом у президенти від Республіканської партії США.
Прем’єр-міністр Росії Володимир Путін опублікував чергову статтю, тепер уже в “Независимой газете”, присвячену міжнаціональним відносинам і проблемі міграції. Зокрема, з його слів, планується введення кримінальної відповідальності за порушення міграційного законодавства, а також запровадження вже з наступного року екзамену для мігрантів із знання російської мови.
Цитата із статті В. Путіна мовою оригіналу: “Историческая Россия – не этническое государство и не американский «плавильный котел», где, в общем-то, все так или иначе – мигранты. Россия возникла и веками развивалась как многонациональное государство… Достаточно сказать, что этнические украинцы живут на пространстве от Карпат до Камчатки. Как и этнические татары, евреи, белорусы”…
Російський ЦВК оголосив про зняття з виборів одного з лідерів російської непарламентської опозиції Григорія Явлинського. Мотив: надто багато браку в підписних листах. Причина на думку спостерігачів: так збираються забезпечити перемогу Путіна вже у першому турі виборів.
Російський канал НТВ показав черговий компромат-фільм про організаторів мітингів у Москві. В ньому, зокрема, йдеться, де і хто з них відпочивав у новорічні канікули, і звідки опозиціонери отримують фінансову підтримку.
Україна
Виступаючи на урочистому засіданні з нагоди Дня соборності і свободи, Президент України Віктор Янукович заявив: “Україна стала заручником кабальних газових угод, підписаних у 2009 році, за рахунок яких країна несе величезні, мільярдні збитки… Нам залишився великий зовнішній борг. Без перебільшення скажу, що ці угоди, ці борги склали реальну загрозу національній безпеці України. І ті, хто незалежно від посад, підштовхував Україну до прірви, повинні нести відповідальність перед українським народом”.
Віктор Янукович зустрівся в Національному палаці мистецтв “Україна” з учасниками урочистого зібрання з нагоди Дня Соборності та Свободи. На зустрічі були присутні попередні президенти України Леонід Кравчук, Леонід Кучма, Віктор Ющенко. У розмові взяли участь голови всіх релігійних конфесій України, відомі громадські, політичні та культурні діячі.
По всій державі відбулися масові заходи із святкування Дня соборності і свободи України. Зокрема, в Дніпропетровську та Дніпродзержинську відбулися акції “ланцюг єдності” через мостові переходи на Дніпрі.
Заметіль і сильний вітер призвели до знеструмлення 71 населеного пункту у семи областях України. Зокрема, в Запорізькій області без світла залишилося 12 населених пунктів.
Область
Протягом 2011 року в Запорізькій області поновлена робота 10 дошкільних дитячих закладів.
Ще 37 підприємств регіону станом на 1 січня 2012 року повністю розрахувалися з боргами по зарплаті.
Тендер на проектувальні роботи по мостових переходах через ріку Дніпро у Запоріжжі, на суму понад 93 мільйони гривень, виграв інститут “Київсоюздорпроект”.