Світ
Головний свідок у справі загибелі польського президента Леха Качиньського, Регіміуш Мусь – бортінженер літака Як-40, який першим – до президентського літака, приземлився у квітні 2010 року у Смоленську, знайдений повішеним.
Колишній італійський прем’єр 76-річний Сільвіо Берлусконі отримав чотири роки ув’язнення за корупцію. Через кілька годин після оголошення вироку термін було скорочено до одного року (через часткову амністію). У разі, коли адвокатам Берлусконі не вдаться виграти апеляцію, свій термін, за італійським законом (як людина похилого віку), він проведе під домашнім арештом.
Рахункова палата Бундестагу (парламенту) Німеччини з’ясувала, що 2/3 золотого запасу країни сумою у 143 млрд. євро розміщено в США (45 %), Франції (11 %) та Великобританії (13 %), до того ж, Бундесбанк жодного разу не проводив його інвентаризації та перевірки на справжність.
Через ураган “Сенді”, що наближається до Східного узбережжя Сполучених Штатів, призупинив свою передвиборну кампанію президент США Барак Обама, і відмінено вже понад сім тисяч авіарейсів. Вперше за 25 років через ураган припинила свою роботу Нью-Йоркська фондова біржа.
Не встиг вщухнути скандал із московським Храмом Христа Спасителя, який тільки орендується Російською православною церквою і лише на 7 відсотків своєї площі використовується на релігійні потреби, як правоохоронці знайшли салон інтимних послуг в орендованому в Сретенському монастирі Москви приміщенні.
В Охотському морі поблизу узбережжя Хабаровського краю зник суховантаж “Амурська” (Амурская, – рос.) із 700 тоннами руди, яка містить золото.
У Греції арештовано журналіста, який опублікував список політиків, бізнесменів та інших відомих в країні людей із 2000 прізвищ, які мають мільйонні рахунки за кордоном.
“Оптимізація” не оминула й Російську національну бібліотеку в Санкт-Петербурзі. Тут скорочується 350 співробітників.
Колишнього керівника ізраїльської розвідки МОССАД Мейра Дагана виписано із клініки Мінська. У Білорусі йому зробили успішну пересадку печінки.
Патріарх Київський і всієї Руси–України Філарет вважає, що через те, що вже зараз у Москві третина населення – мусульмани, через 30 років Росія перестане бути християнською країною. “У Москві вже 31 % мусульман, а православных– 49 %, из них росіян – 31 чи 34 %, тому місто вже перестає бути суто російським”, – заявив Філарет. – “На Байрам збирається набагато більше мусульман, ніж православних на Паску – це у тій Москві, яка проголосила, що вона є “третім Римом”… І ось в цих умовах Україна для них, як для держави, є порятунком. Вже висловлюються думки, що росіяни готові перенести свою столицю із Москви до Києва, але щоб вони тут керували”, – зауважив Філарет” (АИФ, 29.10.2012). До сказаного варто додати, що думку патріарха Філарета процитували всі провідні агенції Росії – без коментарів і спростувань.
Україна
На відміну від “ENEMO в Україні” – європейської мережі спостереження за виборами, яка спочатку визнала порушення виборчого законодавства під час голосування 28.10.2012 р. масовими і системними, а потім заявила, що вибори були прозорими і демократичними, Комітет виборців України відразу заявив, що порушення не мали системного характеру.
Об`єднана опозиція “Батьківщина” перемогла в 14 регіонах Правобережної України, Партія Регіонів – у 12 (Лівобережжя та Закарпаття). На Львівщині перемогло ВО “Свобода”. Остання політсила попередньо перемогла і в закордонному окрузі, де було організовано 116 дільниць при посольствах і консульствах.
Попередньо Партія регіонів перемагає на всіх округах тільки двох регіонів – на Донеччині та Харківщині.
Область
Запорізька обласна клінічна лікарня підписала угоду на купівлю 26 санітарних автомобілів на суму в 13 млн. гривень.