В Запоріжжі проживає більше 128 тисяч дітей до 18 років. Про те, щоб всі запорізькі діти росли в своїх сім’ях в атмосфері любові, піклується служби (управління) у справах дітей Запорізької міськради. Як їй це вдається було озвучено під час засідання колегії, що відбулася в міськраді 21 лютого.

На даний час на обліку в службі знаходиться 1065 дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування.

  • На жаль, через складну економічну ситуацію в країні, все більше дітей опиняються в складних життєвих ситуаціях. Вони змушені бродяжити і жебракувати, бо їхні батьки ведуть асоціальний спосіб життя або з інших причин не виконують свої батьківські обов’язки. В 2016 році 406 таких дітей було взято на облік, що майже в два рази більше, ніж рік тому. Також торік було проведено рекордну кількість спільних з поліцією профілактичних рейдів – 796, під час яких на вулицях міста виявлено 148 дітей, – повідомила начальник служби (управління) у справах дітей Запорізької міськради Наталія Сиворакша.

У той же час, за її словами, в нашому місті на 15% скоротилася кількість сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

  • Протягом минулого року 161 дитину, позбавлену батьківського піклування, улаштовано до різних форм сімейного виховання. В інтернатних закладах зараз залишилося ще 128 дітей, які теж сподіваються знайти свою нову родину. Зараз в Запоріжжі функціонують 3 дитячих будинки сімейного типу, де виховуються 19 дітей. 30 дітей виховуються в 15 прийомних сімей, 826 дітей проживають в сім’ях опікунів, повідомила Наталія Сиворакша.

В роботі колегії взяв участь заступник міського голови Анатолій Пустоваров.

– Сьогодні ми підбиваємо підсумки по одному з найважливіших напрямків в роботі всіх гілок влади – говоримо про захист дітей-сиріт, позбавлених батьківського піклування, дітей із сімей, які опинилися в складних життєвих ситуаціях, – зазначив Анатолій Іванович. – Захист дітей, їхнє життя і здоров’я – це пріоритет в роботі міської влади.

Мене радує цифра, що за рік у нас на 15 відсотків скоротилася кількість сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

Думаю, наша головна задача, щоб всі діти Запоріжжя були щасливі і здорові. І важливо, щоб діти все ж залишалися в сім’ях, тому завдання наших служб – постаратися зберігати родину. Якщо ж ситуація вже дійшла до критичної, то потрібно вчасно забирати дітей на піклування держави – у нас є спеціальні дитячі будинки, інтернати. І третє завдання – треба все одно повернути дитину в сім’ю – в прийомну або попрацювати з біологічною родиною, всебічно допомогти їй подолати тимчасові труднощі.

Ірина ГАВРИЛЕНКО