25 квітня прогулянка у дворі з друзями мало не стала останньою для маленького запоріжця Михася Шевелєва. Малий не помітив серед весінньої трави відкритий каналізаційний люк. Хлопчик залишився живим завдяки сміливим та рішучим діям свого товариша Кирила Гуреєва.

У дворі житлового будинку №10 по вулиці Дорошенка, що в Хортицькому районі міста, у теплу пору року завжди гуляє багато дітей. Всі сусіди знають один одного, діти вчаться в одній школі, батьки навіть передзвонюються. Саме злагодженість дій всіх сусідів зіграла велику роль в цій історії.

Була 6-та година вечора. На вулиці гралися діти та підлітки. Під час рухливих ігор діти почули глухий звук, але спочатку ніхто не звернув на це увагу. Кілька хвилин потому помітили, що Михась зник. Побачивши відкритий люк, діти зрозуміли, що сталося. У каналізаційному люці глибиною 8 метрів було дуже темно. 14-річний Кирило здогадався посвітити ліхтариком мобільного телефону. Побачив відблиск і згадав світловідбиваючі стрічки на куртці хлопчика. Сумнівів не залишилося: хлопчик там! Почали кричати йому, але хлопець не відгукався. На бетонному вторичному парапеті люку побачили червоні плями. Кирило розумів, що не можна гаяти ані хвилини. Він спустився, знайшов постраждалого. Хлопчик був без тями, голова залита кров’ю. Кирило поки-що навіть не знав, чи він живий. Намагався привести його до тями і, на щастя, йому це вдалося. Міша живий, але сильно травмований. Звичайно, інші діти вже побігли за допомогою до дорослих. Але Кирило вирішив не чекати й потягнув малого на поверхню. Згадуючи той момент, Кирило й сам не розуміє, як він впорався. Адже, він старший за Михася лише на п’ять років. Бідолашному було дуже боляче й не було сил. Отже, витягти його було дуже не легко, але сміливий і рішучий Кирило зміг це зробити.

Тим часом прибігли сусіди, викликали швидку. Сусідка Яна Степанова зателефонувала батькам хлопчика. Проте, як вона розповіла, вони живуть в іншому будинку через дорогу. Тому поки-що жінка повела дитину до себе додому. Лікарі швидкої обробили рану малого. «Ми думали, що все минулося, – згадує Яна, – проте, з острахом почали помічати, що у Михася сплутана свідомість. Прибігли батьки хлопчика. Медики вирішили терміново госпіталізувати. По дорозі до лікарні хлопець перестав пізнавати батька і не розумів, що з ним діється. Всі дуже перелякалися».

У 5-й міській клінічній лікарні Запоріжжя дитині одразу було зроблено МРТ-обслідування. Виявили вдавлений перелом черепа. Лікарями було прийнято рішення терміново оперувати. Кілька годин Михась провів в операційній. Наразі стан хлопчика лікарі характеризують, як середньої тяжкості. Про одужання говорити ще зарано. Проте, медики сказали одразу, коли мова йде про травми мозку, важлива кожна хвилина. Якби в тій страшній ситуації маленький рятівник Кирило не почав діяти негайно, могли початися необоротні процеси.

Запорізька область багата на героїв. Тепер до них приєднався й Кирило Гуреєв, чий вчинок можна вважати справжнім подвигом, прикладом для наслідування. У свої 14 років Кирило пережив багато горя. 4 роки тому в автокатастрофі загинула мати хлопчика. Троє дітей залишилися з одним батьком. Кирило – найстарший син в родині, має двох молодших сестер.  Досить рано довелося йому подорослішати. «Він дуже хороший син, – розповідає батько Олександр, – я пишався ним й раніше, а тепер тим паче!», – з окликом наголошує чоловік. «Мені не легко одному виховувати трьох діточок, але тепер я зрозумів, що все роблю правильно.  Дуже приємно було це усвідомити. Я одразу похвалив сина. Він росте справжнім чоловіком, який не злякався, не побіг за допомогою, а все зробив сам і одразу. Так намагаюся жити я і ось такими є мої діти».

за матеріалми прес-служби управління ДСНС України у Запорізькій області