Світ
Перший канал Російського телебачення повідомив, що затримані СБУ 4 лютого в Одесі громадяни Росії (попередньо чеченської національності) готували замах на прем’єр-міністра Росії Володимира Путіна. Було наголошено, що це спільна операція спецслужб двох держав, яка попередила замах на кортеж Путіна відразу після виборів, а саме 5 березня поточного року. З іншого боку, News.ru наголошує, що це не перший замах на Володимира Путіна, котрий має передвиборчий характер. Напередодні виборів 2008 року на тоді ще президента Путіна начебто готував замах таджик зі снайперською гвинтівкою. Всього ж, починаючи з 2000 року, налічується понад 10 повідомлень про підготовку замахів на Володимира Путіна.
У своїй уже сьомій передвиборчій статті (цього разу у “Московских новостях”) кандидат у президенти Росії Володимир Путін виступив із критикою США. Він також дав оцінку “арабській весні”: “У багатьох країнах події розвиваються не за цивілізованим сценарієм. Замість затвердження демократії, замість захисту прав меншості – виштовхування противника, переворот, коли домінування однієї сили змінюється ще більш агресивним домінуванням іншої… Дійшло до того, що низка країн під прикриттям гуманітарних гасел із допомогою авіації розправилася з лівійським режимом. І як апофеоз – ганебна сцена навіть не середньовічної, а якоїсь первіснообщинної розправи над М.Каддафі”.
Держсекретар США Хіларі Клінтон заявила, що її країна не буде атакувати Сирію, але допоможе тим, хто це стане робити.
Після того, як 21 лютого на військовій базі НАТО у Баграмі (Афганістан) робітники знайшли обвуглені залишки священної книги мусульман “Коран”, у країні почалися масові безлади. Станом на ранок понеділка загинуло 30 людей, у тому числі й військовослужбовці США. Розлючений натовп штурмував і місію ООН у Кабулі.
Компанія British Petroleum погодилася заплатити 14 млрд. доларів усім постраждалим від аварії бурової платформи в Мексиканській затоці в 2010 році.
Під час церемонії вручення цьогорічної премії “Оскар” американської кіноакадемії по п’ять статуеток отримали фільми “Артист” і “Охоронець часу”. Чорно-білий і німий франко-бельгійський фільм режисера Мішеля Хазанавічуса отримав премії в основних номінаціях, у тому числі – “Кращий фільм”, “Кращий режисер”, “Кращий актор” (Жан Дюжарден). Кращою актрисою стала Меріл Стрип за роль Маргарет Тетчер у фільмі “Залізна леді”.
Україна
У великому інтерв’ю трьом українським каналам у п’ятницю Президент України Віктор Янукович заявив, що Микола Азаров залишатиметься Прем’єр-міністром; що секретар РНБО Андрій Клюєв не очолюватиме передвиборчий штаб Партії регіонів; що йому не соромно дивитися людям в очі.
Президент України вважає, що головне і найскладніше питання співпраці з Росією – газ. Все інше – добре, і всі інші питання – дрібні. З іншого боку В. Янукович відзначив, що відносини з Росією ніколи не були простими: “Спати поряд з ведмедем спокійно не можна”.
Віктор Янукович упевнений, що справедлива ціна російського газу для України – 200–250 доларів за 1000 кубів. Тобто, це європейська ціна мінус вартість транзиту до Європи. Однак “російська сторона відмовляється озвучити Україні європейські ціни на газ, і тому їх доводиться з’ясовувати іншими шляхами”, – заявив Президент.
Слідом за черговими звинуваченнями України з боку “Газпрому”, що та, начебто, несанкціоновано відбирала транзитний газ, “Нафтогаз України” оприлюднив офіційні документи, за якими добове недопостачання газу з боку Росії за 21 день у лютому складало від 24 до 110 млн. кубометрів.
Екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка засуджено до 4 років позбавлення волі. Відповідне рішення оголосив суддя Печерського райсуду Києва Сергій Вовк. За його словами, суд враховує той термін, який Луценко уже відбув у місцях позбавлення волі. Тобто покарання відраховується починаючи з 27 грудня 2010 року. Також суд вирішив конфіскувати все особисте майно Луценка та позбавити права обіймати державні посади протягом 3 років.
Після усунення Синодом УПЦ Московського патріархату архієпископа Олександра з посади особистого секретаря митрополита Володимира (Сабодана), останній в інтерв’ю газеті “Зеркало тижня” заявив, що розколу в його церкві немає: “Синод має право так розпоряджатися… Однак моє ставлення до цієї людини не змінилося… У його чесності немає сумнівів”.