СБУ оголосила про підозру колаборанту, який обіцяв людям гуманітарку в обмін на російські паспорти.

СБУ встановила, що мешканець Бердянського району з початком російської агресії добровільно перейшов на бік ворога та почав співпрацювати з окупантами. Його призначили головою Осипенківської ОТГ Бердянського району.

До свого «високого призначення» новоспечений голова мешкав на території рф де мріяв про кар’єру «шансоньє». Зрозумівши, що «зіркове» майбутнє йому не світить він повернувся додому. Після приходу «аZVабадителей», чоловік почав шукати можливість прислужити окупантам.  Коли головою Бердянська окупанти призначили колишнього сусіда – Олександра Сауленка, останній запропонував колаборанту очолити Осипенквську ОТГ.

Коли агресори зрозуміли, що підтримка серед населення у рф мінімальна, йому було поставлене завдання провести примусову паспортизацію населення.У червні 2022 року він організував роздачу російської гуманітарної допомоги під час якої схиляв місцевих мешканців отримати російський паспорт.

Надалі колаборант наказав своїм підлеглим скласти списки пенсіонерів, яким може буде надана допомога в розмірі 10 тисяч рублів. Він наголосив, що гроші будуть видані тільки особам, які отримали російський папірець. Іншим він погрожував позбавленням прав на володіння нерухомістю, автомобілями та отримання мінімуму соціальної допомоги, недостатнього для виживання. 

Слідчі УСБУ в Запорізькій області кваліфікували дії колаборанта за ч. 5 ст. 111-1. Йому загрожує покарання у вигляді позбавлення волі терміном до 10 років.