Корисні поради для холодної пори року

Як не мерзнути на вулиці

Погодьтеся, інколи ну зовсім не хочеться виходити з дому приблизно до квітня. Але, на жаль, все-таки доводиться брати себе в руки і вирушати назустріч вітрам та морозу. Звести до мінімуму переживання з приводу холоду допоможуть лайфхаки, які перевірені часом і сотнями людей.

Так, якщо вам потрібно провести багато часу на відкритому повітрі, заздалегідь зніміть металеві прикраси. Сережки, кільця і браслети на морозі швидко остигають, охолоджуючи і нашу шкіру. До того ж кільця заважають правильному кровообігу. З тих самих причин окуляри в металевій оправі рекомендовано замінити на пластмасові, або і взагалі на контактні лінзи.

Перед виходом на вулицю не пийте алкоголь і не паліть. У стані сп’яніння складно усвідомлювати, холодно вам чи ні, а паління призводить до порушення циркуляції крові. Все це в сукупності значно підвищує імовірність обмороження.

І, звичайно, одна з найприємніших порад – вирушаючи на прогулянку, добре підкріпіться. Чим поживніша та калорійніша їжа, тим довше ви не змерзнете. А ось пити гарячий чай або каву перед виходом на мороз не варто, відкладіть це до повернення додому чи в офіс.

Виходячи з будинку на вулицю, затримайтеся на кілька хвилин в під’їзді. Зазвичай там прохолодніше, ніж у квартирі, але тепліше, ніж на вулиці. Так ви допоможете організму поступово адаптуватися до холоду.

Приділяйте досить уваги вашим ногам і не носіть тісне взуття. Воно повинно бути за розміром або навіть трохи великим. Вибирайте зимові черевики або чоботи з тим розрахунком, щоб можна було вдягти ще й теплий носок.

Корисні поради для краси

Взимку нас випробовують на міцність одночасно спека і холод: мороз і вітер кусають за щоки на вулиці, а в натопленому приміщенні за справу береться сухе повітря. В результаті шкіра лущиться або навпаки незвично жирнішає, а волосся щосили електризується і взагалі стає не дуже. Все це можна тримати під контролем – шкіру обов’язково потрібно зволожувати. Історії про молекули води, які замерзають у шкірі і травмують її, могли бути правдою, якби температура нашого тіла опускалася до нуля, чого, звичайно, не відбувається. Наносьте зволожуючий крем за годину до виходу на вулицю – так він встигне повністю увібратися.

Волосся порада щодо зволоження теж стосується. Кондиціонер після кожного миття, регулярні зволожуючі маски і засоби на основі масел для кінчиків волосся допоможуть шевелюрі не перетворитися в наелектризовану солому.

Лайфхаки для будинку

Так, якщо ви запікали щось в духовці, після завершення готування залиште дверцята відкритими таким чином тепло, яке залишилося, зігріє кухню, а не пропаде даремно.

Щоб зробити сухе повітря в квартирі трохи більш придатним для нормального життя, періодично кип’ятіть протягом 15-20 хвилин (під пильним наглядом, зрозуміло) воду в каструлі без кришки. Можна додати туди скоринки цитрусових, палички кориці або гвоздику, тоді повітря буде ще і приємно пахнути.

Взимку на собачих лапах в будинок заноситься чимало бруду. Щоб захистити підлогу від слідів бруду, перед прогулянкою поставте біля дверей лоток з чистою водою і покладіть рушник. Як тільки повернетеся, відразу вимийте вихованцеві лапи, а потім протріть їх насухо.

Читайте також: