Пять громад Запорізької області отримають фінансування власних проєктів, а також навчальну та консультаційну допомогу з метою посилення спроможності самоврядування та подолання наслідків збройної агресії від проєкту USAID DOBRE.

Ще додатково п’яти громадам протягом 2023 року буде надано одноразову екстрену допомогу.

Загалом для 10 громад Запорізької області лише в 2023 році передбачено на реалізацію проєктів понад один мільйон доларів.

Більше половини цієї суми спрямують на відновлення управління громадами та обслуговування критичної інфраструктури. На сьогодні громади-партнери вже отримали обладнання, генератори, портативні зарядні станції, електроінструменти, водяні насоси, спеціалізовану техніку на суму понад 290 тисяч доларів.Двосторонній меморандум про співпрацю підписали керівник Програми USAID DOBRE Брайан Кемпл та начальник Запорізької обласної державної адміністрації Юрій Малашко.

У другому етапі Програми USAID DOBRE беруть участь Гуляйпільська міська, Пологівська міська, Широківська сільська, Веселівська селищна та Комиш-Зорянська селищна територіальні громади.

Ще п’ять – Кушугумська селищна, Оріхівська міська, Василівська міська, Чернігівська та Якимівська селищні територіальні громадо співпрацюватимуть із Програмою протягом 2023 року в межах проєкту екстреного реагування на подолання наслідків війни.

Керівник Програми USAID DOBRE Браян Кемпл наголосив, що Програма DOBRE в Запорізькій області допомагає громадам ставати стійкішими в подоланні кризи, спричиненої війною.

«Наша місія сьогодні працювати з громадами для того, щоб вони могли впоратися з нинішніми викликами, планувати своє майбутнє, розвиватися далі та покращувати життя жителів. Дуже приємно бути в місті, яке має козацькі традиції захищати людей та цінує свободу. Дякую за вашу відвагу», – підкреслив Браян Кемпл.

Програма USAID DOBRE працює в Запорізькій області з 2020 року. У першій фазі Програма співпрацювала з п’ятьма громадами. За цей час було реалізовано 23 розвиткових проєктів на загальну суму понад $200 тис.

Програма Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) й Запорізька обласна військова адміністрація підписали меморандум про співпрацю 2 листопада 2023 року. Співробітництво триватиме до середини 2025 року.

«Для нас надзвичайно цінно мати таких партнерів, як Програма DOBRE, адже друзі пізнаються в біді, й команда DOBRЕ – це точно наш надійний друг. Саме завдяки співпраці з DOBRE ми змогли підготуватися до викликів, які постали перед нашою громадою з першого дня повномасштабного вторгнення. Посилюємо комунальну інфраструктуру за рахунок отриманих ремонтних наборів, інструментів та техніки, наприклад такого необхідного міні-навантажувача. Також завдяки підтримці обладнали об’єкти критичної інфраструктури генераторами й сучасними насосами. Для нас це вкрай необхідна допомога, адже за рахунок ВПО кількість мешканців нашої громади збільшилася вдвічі. Завдяки Програмі DOBRE ми змогли не тільки вистояти, але й продовжувати покращувати послуги для мешканців, розвивати бізнес, навчатися й продовжувати робити нашу громаду місцем, де хочеться жити», – наголосив голова Широківської громади Денис Коротенко.