За 6 років в місті побудували чимало об’єктів для зручності та безпеки запоріжців

Завдяки міській програмі розвитку інфраструктури та благоустрою міста в Запоріжжі протягом 2015-2020 років спільними зусиллями міської влади та будівельників створили та реконструювали безліч місць відпочинку для жителів міста. А також побудували сучасні об’єкти інфраструктури, які роблять життя запоріжців комфортнішим та безпечним. «ЗС» згадала найважливіші об’єкти будівництва.

Нове життя аеропорту

«Міжнародний аеропорт «Запоріжжя» – найбільше підприємство міста, яке за останні роки не тільки значно поповнило міський бюджет, а й отримало друге дихання. За програмою, яку ініціював міський голова Володимир Буряк, в аеропорті з’явився новий сучасний термінал, який зараз повністю готовий до відкриття.SHER2614_новый размер

Майже за 2 роки збудували та передали в експлуатацію європейську 2-поверхову будівлю площею понад 12 тис. кв. м. За годину в ньому можливо обслужити 400 пасажирів, та ще є резерв, щоб в рази збільшити цей показник. Загалом планова пропускна спроможність нового запорізького летовища – 1 млн пасажирів на рік. Адже запорізьке летовище постійно розви-вається, тому й розширюється географія країн та нових напрямків.

Аеропорт «Запоріжжя» – найбільший об’єкт будівництва у східній країні, або, мабуть, у всій Україні. Він є справжньою гордістю Запоріжжя.

Коли роботи ще йшли, представники компанії-забудовника декілька разів знімали відео на будмайданчику. І всі могли побачити диво, яке створювалося день за днем на очах у здиво-ваної громади. Щоденна кропітка робота будівельників.

Будують дороги – навіть там, де їх ніколи не було

У Запоріжжі впродовж десятиліть стан доріг залишав бажати кращого. Але все почало змінюватися у 2016 році, коли міська влада розгорнула масштабну програму ремонту доріг у Запоріжжі.IMG_9400_новый размер

Наприклад, торік у місті завершили будівництво нової дороги на вул. Шкільній на ділянці від вул. Фортечної до Першої ливарної. До того дороги там не було. А на вул. Земського лікаря Лукашевича не лише відновили покриття, а й встановили нові тротуари, поклали безшумні трамвайні рейки, бруківку, встановили сучасне освітлення і замінили водопровідні мережі.

Загалом за 4 роки в місті було відремонтовано понад 2 млн кв. м доріг. Також, у Запоріжжі почали масштабно ремонтувати не лише магістральні дороги, а й внутрішньоквартальні. Відновили понад 420 тис. кв. м дорожнього покриття.

Ремонтують і тротуари – вже вдалося відновити понад 127 тис. кв. м. Варто наголосити, що під час реконструкції серйозних дорожніх об’єктів робота проводиться комплексно, разом з дорогою будують фактично новий тротуар. Як, наприклад, на пр. Маяковського та вул. Шкільній.

Наголосимо, що будівельники працюють злагоджено та з урахуванням потреб міста. Наприклад, ремонт навантажених відрізків доріг йде вночі та ввечері, щоб не заважати руху транспорту.

Шляхопроводи Запоріжжя – приклад для інших міст

Раніше «ЗС» писала, що у багатьох містах країни є велика проблема з мостами та шляхопро-водами. Вони руйнуються навіть під вагою транспорту, який йде по ним. Адже, на жаль, ро-ками владі не було й справи до них. У Запоріжжі, аби не допустити аварійних ситуацій, місь-ка влада вирішила реконструювати шляхопроводи, які є на балансі міста. Міський голова Володимир Буряк запустив програму реконструкції та капітального ремонту шляхопроводів.

Торік повністю відновили 2 аварійних мости, якими рухається транспорт. Один з них – на пр. Металургів, другий – на вул. Калібровій. Там не лише поклали новий асфальт, збудували тротуари, замінили огородження та встановили освітлення. Будівельники повністю відремон-тували шляхопроводи: посилили конструкції, аби не допустити аварійних ситуацій.
Міська влада приділяє відновленню шляхопроводів підвищену увагу, адже від цього залежить безпека запоріжців. Виконання робіт міський голова Володимир Буряк тримає на особистому контролі.

Нові дитячі садки

Будівництво у Запоріжжі торкнулося й сфери освіти. За дорученням міського голови в За-поріжжі діє масштабна програма розвитку дитячих дошкільних закладів. Для міськради це один з пріоритетних напрямів у місті, бо черга до дитсадків у 2016 році налічувала більш як 1,5 тис. дітей. А впродовж останніх років завдяки міській програмі після відкриття нових груп у відремонтованих будівлях, після відкриття дитячого садочка в Заводському черга майже зникла: зараз у дитячих садках є вільні місця.
Загалом у Запоріжжі відбулася реконструкція 5 садочків.127_новый размер – копія

Будівництво навіть на річці

Масштабна реконструкція у Запоріжжі триває не лише у житлових районах міста, а й на берегах Дніпра. Цього року відкрили реконструйований Правобережний, який вже встиг стати новою візитівкою Запоріжжя. А ще нещодавно він взагалі був під загрозою зникнення, адже його розмивали води Дніпра. Щоб врятувати пляж, міська рада прийняла рішення захистити його від руйнування.SHER7835_новый размер

До справи долучилися будівельники, які зробили велику роботу. Вони спочатку замінили пісок, якого на деяких ділянках взагалі не було, потім торцеву частину пляжу відсипали бу-товим каменем. Цього року до відкриття пляжного сезону робочі змонтували підпірну стіну та встановили дощову каналізацію. Також на пляжі та прилеглій території з’явилися нові тро-туарні доріжки, лавочки, ліхтарі, тіньові навіси та кабінки для перевдягання. Незабаром у Запоріжжі з’явиться ще одна оновлена зона для відпочинку біля Дніпра. У пляжній зоні по вул. Лейтенанта Шмідта в Заводському районі зараз повним ходом триває реконструкція. Там замінять пісок, облаштують тіньові навіси, роздягальні, спортивні майданчики. Також на пляжі буде пішохідна доріжка для людей з інвалідністю, туалет та медпункт.

Сквери стають цікавими

У Запоріжжі вже кілька років реалізується міська програма благоустрою. Вона передбачає, зокрема, реконструкцію, капітальний ремонт, облаштування парків, скверів, інших зон відпо-чинку. Вже реалізовано кілька знакових проєктів у різних районах Запоріжжя.IMG_1121_новый размер

У 2018 році реконструювали сквер Театральний, який став окрасою не тільки Олександрівського району, а й всього міста. Цього року та минулого там встановлювали головну ялинку району, а на День закоханих проводили квест для закоханих пар. Також у сквері відбуваються різноманітні концерти та вистави. Сквер тепер оснащений стилізованими ліхта-рями, сучасними лавочками та красивою підпірною стінкою у вигляді завісу.

Сквер Піонерів – ще одна зона відпочинку, де завершується реконструкція. У результаті ремонтних робіт він кардинально зміниться та отримає сучасний вигляд. Там висадять нові зелені насадження, відновлять газони, облаштують квітники з висадкою багаторічних квітів та відновлять скульптурну композицію.

Роботи у сквері ведуться під наглядом археологів, адже він є частиною історичного ареалу Запоріжжя. Під час проведення робіт археологи виявили цегляні та гранітні сходи до лавки Нижнього Гостинного ряду Торгових рядів, що знаходився по вул. Поштовій (у часи Олександрівська – вул. Катеринославська). Згідно з архівними даними, лавка до 1917-1918 років належала олександрівському купцю Абраму Мойсейовичу Геншафту. Як заявляв міський голова Володимир Буряк, цю знахідку планується зберегти як частину оновленого скверу.

Пр. Металургів також стає сучасним містом для прогулянок. Зараз там працюють будівель-ники – облаштовують пішохідну зону. Також на проспекті замінять стару плитку на ділянці від шляхопроводу до квіткових павільи?онів, відремонтують пішохідну зону з урахуванням потреб батьків з дитячими візочками та людеи? з інвалідністю та встановлять нові лавочки й смітники. Як написав на своїй сторінці у фейсбуці Володимир Буряк, «Вже у вересні пр. Металургів буде не впізнати!».

Пр. Маяковського завдяки ініціативі міського голови та кропіткій роботі будівельників став улюбленою зоною для відпочинку запорожців у будь-яку пору року та час доби. Замість розбитої території там зараз сучасне, затишне та зелене місце для кави та спілкування.

Реконструкція пішохідної алеї розпочалася у 2015 році. Ремонтні роботи розбили на декілька етапів. Під час реконструкції провели багато підземних робіт і замінили велику кількість ко-мунікацій – каналізацію, водопостачання, провели підключення абонентів. Також поклали тротуарну плитку та встановили лавочки. Крім того, побудували нову дорогу, місця для паркування та пішохідні тротуари.

Після завершення масштабної реконструкції пр. Маяковського став ще однією окрасою нашого міста.

Алея троянд – справжній оазис у місті із тисячами троянд. Ця зона відпочинку також зазнала позитивних змін. Там висадили понад 6 тис. квітів, тож це місце зараз буяє різнобарвними кольорами та неймовірними запахами. Цю пішохідну зону полюбляють запоріжці та часто прогулюються нею до каскаду фонтанів та до Вознесенівського парку, де щороку відбу-вається Покровський ярмарок. В майбутньому там з’явиться ще й ландшафтний парк, в яко-му тривають роботи.

Ще один об’єкт, який зараз у роботі будівельників у Заводському районі – Парк 30-річчя визволення від нацистських загарбників. Цей парк існує вже понад 30 років. За цей час там лише виконували поточні ремонти. Минулого року за ініціативи міського голови в парку вирішили провести капітальний ремонт та створити для відпочинку містян локацію європей-ського рівня. Зараз там вже проклали нові тротуарні доріжки, облаштували водопровід та системи поливу газонів. Крім того, встановили сучасне освітлення, виготовили нові лавки та обладнали спортивний майданчик для дітей. Тож руками будівельників для містян, по суті, створюється новий парк.

Як, наприклад, парк Гагаріна у Космічному мікрорайоні. На цій зоні відпочинку реконструкція ще триває – адже робіт дуже багато, та й все неможливо зробити швидко (в умовах щільної економії бюджету). У парку вже облаштували центральну алею, встановили сучасне зовнішнє освітлення, лавки, смітники, малі архітектурні форми, сучасний дитячий майданчик та зону відпочинку для ветеранів. На дитячому майданчику облаштували травмобезпечне покриття, встановили гойдалки, гірки та інші ігрові конструкції, зокрема, лабіринт під назвою «Шамаханська цариця» й карусель «Пальма».

Працьовиті руки будівельників не знають відпочинку. Зараз йдуть роботи Алеї Трудової слави. На вході до парку славетні колони – справжні пам’ятки архітектури міста – сильно відклонились, адже, як з’ясувалося, під ними не було необхідного фундаменту.

Тому міська влада прийняла рішення відремонтувати колони, намагаючись максимально збе-регти їхню архітектурну цілісність. Світильники, які прикрашали верхівку, замінять на су-часні, енергоощадні. Підрядники вже повністю демонтували колони та залили необхідний фундамент. Зараз виконують армування та бетонування під постамент. Завершальним ета-пом буде монтаж самих колон.

Ботанічному саду – унікальну оранжерею

У 2017 році розпочалася реалізація програми розвитку Запорізького дитячого ботанічного саду. За цей час вже встигли відновити теплицю «Зимовий сад» та висадити понад 700 вічно-зелених рослин. А вже зараз реконструюють 8 теплиць. Замість них створять нову унікальну оранжерею, площа якої сягатиме понад 1 тис. кв. м. У ній запоріжці та гості міста зможуть побачити рослини з усіх континентів світу. Крім того, всередині зроблять водойму, щоб збільшити кількість ще й водних рослин.SHER9371_новый размер

Амбулаторії для усіх

Також у Запоріжжі вже кілька років реалізується міська програма розвитку первинної меди-цини. За неї не лише медичні працівники отримують доплати, закуповується медичне обладнання, а також проводяться капітальні ремонти та реконструкції будівель.2 IMG_0680_новый размер – копія

Фінансується програма за рахунок коштів бюджету міста. За кілька років на це було спрямо-вано понад 270 млн грн. У 2019 році після реконструкції відкрито дитячу та дорослу амбу-латорії на вул. Брюллова у Шевченківському районі. Виконано капітальний ремонт дитячих амбулаторій на вул. Автозаводській, 8б та вул. Карпенка-Карого, 7. Розпочала роботу рекон-струйована жіноча консультація міської лікарні № 4 по вул. Вроцлавській, 11а. За попередні кілька років було відремонтовано ще кілька амбулаторій. На початку цього року після тривалої реконструкції 2 амбулаторії сімейного лікаря №11 та №12, що розташовані на вул. Новокузнецькій 20а, розпочали свою роботу. Там повністю замінили інженерні та електричні мережі, встановили нові вікна та двері, утеплили фасад, створили індивідуальний тепловий пункт. Тож будівельники допомагають містянам навіть тоді, коли самі люди цього не помічають.

Пошана героям-чорнобильцям

На честь пам’яті про подвиг ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 2 роки тому у Запоріжжі відкрили меморіал «Героям Чорнобиля». Створений він за кошти міської ради та за рішенням міського голови, до якого звернулись із відповідним проханням містяни.IMG_6905_новый размер

Цей меморіальний комплекс символізує собою те, що ліквідатори аварії на АЕС зупинили атом, який вирвався на свободу. У складі пам’ятника сфера, яка встановлена на плиті, об-лицьованій чорним гранітом – це випалена земля. Змонтований портал – як вододіл між ча-сом до і після аварії на ЧАЕС. Міська рада вирішила не обмежувати меморіал одним пам’ятником, тож ще й облаштували прилеглу територію: встановили мережі зовнішнього освітлення, лавочки, нові газони та висадили кущі.

Центри адміністративних послуг

Будівництво у Запоріжжі було б неповним, якби воно не стосувалося б кожного з нас. І пар-ки, дороги та сквери – далеко не все, що місто отримало завдяки злагодженій праці міської влади та будівельників. Один з прикладів – це облаштування мережі філій Центру надання адміністративних послуг, яке триває з 2016 року.
Лише 4 роки тому в місті був лише один ЦНАП, де надавали всього 38 адміністративних послуг. Зараз це розвинена мережа філій. На сьогодні в Запоріжжі налічується вже 6 таких працюючих організацій, у яких містяни можуть отримати майже 150 різноманітних адмінпо-слуг. Ще в одній, 7-й філії, в Хортицькому районі, зараз тривають будівельно-монтажні ро-боти. Також планується придбати обладнання для видачі закордонних біометричних пас-портів і внутрішніх паспортів у вигляді ID-картки. Це дозволить містянам отримувати всі необхідні послуги та оформити документи в одному місці.

Читайте також: У Запоріжжі відновлюють школу, яка постраждала через масштабну пожежу