Інспектори служби з паркування слідкуватимуть за тим, щоб запоріжці не паркувались у заборонених місцях та на зелених зонах

Як писав сайт “Запорозька Січ”, служба запрацює вже в березні. На рейди виходитимуть 6 співробітників, кожен з яких матиме лазерні вимірювачі, планшети та телефони, кишенькові принтери для роздруківки квитанцій. Крім того, інспектори матимуть доступ до спеціальної бази МВС, яка містить інформацію про власників автомобілів.

Інспектори працюватимуть в місцях, де є проблеми з хаотичним нагромадженням автомобілів – це переважно райони ринків та великого скупчення дрібних магазинів. Всі порушення будуть фіксуватись на фото за допомогою планшетів та мобільних телефонів. За необхідності довести, що відстань до об’єктів менша, ніж визначено правилами – додаватимуть дані з вимірювачів. Техніка та програмне забезпечення є сертифікованим, тож усі закиди щодо незаконності виписаних протоколів не відповідатимуть дійсності. IMG_20200218_105706

Штрафи накладатимуть за паркування ближче 30 метрів від зупинкових комплексів та посадкових місць, зупинку ближче ніж 10 метрів від пішохідних переходів, зупинку на перехрестях, стоянку в місцях, де створюється перешкода для руху транспорту та пішоходів, паркування на зелених зонах, розміщення авто в зоні дії дорожніх знаків тощо. Розмір штрафів складатиме від 255 до 510 гривень. Якщо ж порушник не сплатить його у визначений термін – штраф збільшуватиметься вдвічі, а на автомобіль накладатиметься арешт та він оголошуватиметься в розшук.

Фотофіксація порушення відбуватиметься наступним чином – інспектор робитиме на планшет фотографії автомобіля з різних ракурсів – не менше двох знімків. На одному фото має бути видно номер автомобіля, на іншому – конкретну локацію, де здійснено правопорушення. Планшети автоматично проставляють на фото геолокацію та час.

IMG_20200218_111831 IMG_20200218_111847

– Фотографії, які зберігатимуться на планшеті, відразу будуть синхронізуватися з базою, з якою працюватиме служба. Потім інспектор формує повідомлення. При цьому наявність власника авто не обов’язкова. Якщо він буде на місці та погодиться переставити авто, отримає лише попередження. Якщо ж власника не буде на місці, або він відмовиться перепаркуватися, складається повідомлення до притягнення до адміністративної відповідальності. Їх вручатимуть водієві або залишатимуть на лобовому склі машини. При цьому  постанова про стягнення штрафу направлятиметься поштою на адресу власника, – розповів заступник директора департаменту правового забезпечення міськради Віктор Низовцев.

IMG_20200218_111650 1 IMG_20200218_111754 1

Штрафи також отримуватимуть власники так званих “євроблях”. Інформацію про них інспектори отримуватимуть від прикордонної служби України. Якщо це буде громадянин України, то процедура буде стандартною. Якщо власник іноземець, постанову надсилатимуть до прикордонників, і саме вони вручатимуть їх громадянам інших країн. Якщо власник авто на єврономерах не сплачує штраф, або оскаржує постанову, йому забороняється в’їзд до країни.

Господар автомобіля може ознайомитися з матеріалами справи на сайті служби інспекторів з паркування. Крім того, спілкування з мешканцями відбуватиметься через операторів та на сторінках соціальних мереж. Запоріжці зможуть залишати скарги на автохамів з фотодоказами. Якщо в зазначеному районі патрулюватимуть інспектори, вони неодмінно перевірять факти правопорушення. В іншому випадку інформація аналізуватиметься та зберігатиметься в базі для подальшої роботи.Безымянный

Читайте також: У скільки меру Запоріжжя обійшлося відрядження в Київ