Запоріжці, які мають порушення зору, матимуть більше доступу до ресурсів міських бібліотек

Міські читальні продовжують осучаснювати. Для цього у міському департаменті за ініціативи мера Запоріжжя Володимира Буряка розробили комплексну програму, яка передбачає об’єднання дитячих та дорослих бібліотек в єдину публічну мережу, переобладнання приміщень, збільшення зарплат працівникам. Крім цього одним із напрямків реорганізації є впровадження інклюзії.

Зокрема, для міських бібліотек придбають книги шрифтом Брайля, літературу для людей зі слабким зором. Наразі департамент культури і туризму веде перемовини з низкою видавництв, у тому числі й харківським “Фоліо” щодо придбання такої літератури. Про це повідомляє сайт міськради.

– У багатьох розвинених країнах світу основні фонди бібліотек дублюються шрифтом Брайля. Останнім часом левова частка читачів – це люди зі слабким зором, які носять окуляри. Для них друкуються книги збільшеним кеглем – 18-м і більше. Я сподіваюся, що таку програму запустять в Запоріжжі, і література для тих, хто бачить погано, або ж не бачить взагалі – з’явиться на книжкових полицях, – наголосив Олександр Красовицький.

За словами директорки централізованої бібліотечної системи для дорослого населення міста Ірини Лень, попит на такі книжки у запорізьких бібліотеках є. Цікавляться навчальною, галузевою літературою.

– Молодь, люди старшого віку з вадами зору звертаються до бібліотеки і, на жаль, сьогодні наші міські заклади не мають достатнього фонду. Сподіваємось, що зараз розпочнеться співпраця з видавництвом “Фоліо”, яке й пропонує нам придбати книги 18-м кеглем, шрифтом Брайля. Це буде наукова, художня література, і ми зможемо в майбутньому обслуговувати всі категорії читачів, – розповіла Ірина Лень.

Також приміщення бібліотек облаштують під потреби людей з інвалідністю. Там з’являться пандуси, обладнають вбиральні, розширять проходи для читачів на інвалідних візках.

– У ході минулої сесії було ухвалене рішення щодо реформи бібліотечної системи міста, яку нам доручив розробити міський голова Володимир Буряк. Одним з напрямків було не тільки переобладнати за 5 років всі бібліотеки міста,а й приділити увагу питанням інклюзії. Адже ми живемо у 21 сторіччі і повинні розуміти: у всіх мають бути рівні можливості й доступ до пропонованого спектру послуг, – зазначила заступниця директора департаменту культури і туризму Запорізької міської ради Катерина Сімонова.

Першою інклюзивною бібліотекою стане дитяча бібліотека по вул. Незалежної України, 68а. Згодом подібні нововведення будуть доступні читачам однієї з публічних бібліотек міста.

Читайте також: У центральній запорізькій лікарні запрацює сучасний ангіограф – фото