Будьякі подорожі, навіть у межах країни, збільшують ризик зараження вірусом

Продовжує діяти адаптивний карантин. Відповідно, кожен регіон визначає для себе рівень протиепідемічних заходів. Тому, якщо ви плануєте подорож, насамперед необхідно дізнатись, які протиепідемічні заходи діють в регіоні, куди ви прямуєте. Поки не існує достатньо даних, щоб можна було однозначно стверджувати, який спосіб подорожі є найбільш безпечним.

Тому ми рекомендуємо, у будь-якому разі, дотримуватись загальних правил безпеки.

8feb69ae-bce1-43f5-9432-f1f29cba30dd

– Якомога частіше мийте руки під проточною водою з милом не менше 20 секунд. Особливо після відвідування громадських місць, доторків до поверхонь та після повернення з вулиці. Якщо немає можливості помити руки, обробляйте їх.

– Віддавайте перевагу безконтактним способам оплати, автоматичним дверям тощо.

– Уникайте тісних контактів з людьми. Дотримання дистанції не менше метра допомагає знизити ризик зараження.

– Збираючись у подорож, слід підготувати достатню кількість масок, зокрема, виготовлених самостійно. Маску слід змінювати кожні 2-3 години.

– Використані засоби індивідуального захисту та серветки слід викидати у спеціально обладнані для цього урни, а за відсутності – помістити в окремий пакет, щоб потім викинути в урну.

– Надавайте перевагу пересуванню приватним авто. Це зменшить кількість контактів із людьми й зробить подорож безпечнішою.

– Не слід вирушати у подорож, якщо відчуваєте погіршення самопочуття, або у вас з’явилися підвищення температури тіла, нежить, біль в горлі, кашель. Також варто уникати подорожей людям, які у групі ризику: старші 60 років, ті, хто мають хронічні захворювання легень і серцево-судинної системи, цукровий діабет, ниркову недостатність, аутоімунні захворювання, імуносупресивні стани.

Читайте також: Кого в Запоріжжі вакцинуватимуть від COVID-19