Черговий мурал прикрасить Запоріжжя зображенням того, як виглядатиме наше місто у майбутньому
Місто майбутнього невдовзі з’явиться в Мокрянському кам’яному кар’єрі №3. Площа нового шедевра становить 838 кв. м, що є рекордом України.
Останнім часом у нас з’явилося багато нових муралів. Їх створюють, аби зробити Запоріжжя більш яскравим і позитивним. Одним з найбільш вражаючих муралів у Запоріжжі є мрійливий слон, що вважає себе метеликом, якого можна побачити на будинку біля парку «Дубовий Гай». Він вдихнув у мешканців міста любов до яскравих фарб. А з кожним роком різні майстри дарують нашому місту нові й нові дивовижні арт-об’єкти.
Художниця Людмила Кирилюк зі своїм чоловіком Максимом Кравчуком разом з командою різних художників створюють мурали в різних містах України, кожного разу долучаючи місцевих майстрів до проєктів. Молоді майстри навчаються у процесі багатьом технічним моментам, адже створення мурала – справа не проста, не в останню чергу через великі масштаби. Також участь майстрів у подібних проєктах позитивно відбивається на їхньому професійному портфоліо. Для створення мурала «Місто майбутнього» запросили художника-мураліста з Києва – Володимира Пастушака. До того ж Володимир намалював у Запоріжжі кілька муралів, починаючи з того самого «Слона» біля Дубовки, потім намалював «Водоспад» на Бабурці та «Білугу». Також у створенні рекордного мурала допомагає художник-монументаліст Владислав Пучинский з Енергодара. Вперше він долучився до роботи з командою Людмили Кирилюк над муралом «Все в наших руках» у Енергодарі.
Окрім фізичних факторів, у створенні муралів велике значення має фінансування, адже матеріали дорого коштують. Зусиллями команди Людмили Кирилюк був створений перший мурал у місті Дубно Рівненської області – рідному місті Людмили. Це був невеликий грант, тому доводилося додатково залучати до проєкту благодійний фонд «Покоління майбутнього», в якому чоловік Людмили, Максим, є засновником та директором. Також у період з 2018 до 2019 року командою було створено 4 мурали в Дніпрі, які реалізовувалися на спонсорські кошти в рамках участі у фестивалі стріт-арту Mural Fest Dnipro 2018-2019. Ескізами для фестивалю займалася київська компанія, а художники все реалізували.
Протягом літа художники розмалювали паркан дитячого соціального центру «Довіра» у Дніпрі, довжиною 140 м. Мурал – у вигляді кіноплівки з кадрами з улюблених мультфільмів малюків. Художниці Людмилі Кирилюк допомагали у цьому волонтери БФ «Покоління майбутнього». Також активно допомагали і маленькі вихованці центру. Волонтери із радістю приділяли увагу маленьким художникам, винагороджуючи їх солодощами за старання.
– Участь у таких благодійних проєктах корисна у всіх сенсах! – каже Максим Кравчук. – На наступний рік у нас вже заплановані мурали в декількох містах України, і, скоріш за все, Запоріжжя також увійде до їх числа.
Над муралом «Місто майбутнього» працюють вже три тижні, а от ідею обирали довше. Розглядалося кілька концепцій та ескізів, але у підсумку була обрана ідея намалювати місто майбутнього, оскільки з продукції кам’яного кар’єра будують нові дороги і міста, тому ця тема є досить актуальною. Майстри впевнені, що, окрім зовнішнього перетворення та рекорду України, є ще один плюс у створені цього муралу, а саме – розвиток туризму в Запорізькій області. Мурал знаходиться біля дороги, що веде до гарного Наталівського кар’єра– місця відпочинку багатьох запорожців, яке славиться прозорою та чистою водою.
– Перш за все, мотивацією для художника у створенні муралів є можливість залишити свій слід у світовій культурі. І сучасне мистецтво у вигляді малювання муралів ідеально для цього підходить. Особливо, якщо перед тобою стоїть мета намалювати найбільший мурал України. Нам було цікаво створювати великий мурал на промисловому об’єкті, більш того, поверхня нестандартна і являє собою циліндричні діжки для зберігання щебеневої продукції, тому це був для нас новий виклик. На промисловому об’єкті, здавалося б, немає місця мистецтву. Але ми з цим не згодні, бо мистецтво повинно оточувати нас навіть на роботі. Адже ми присвячуємо роботі чималу частину нашого життя. Я вважаю, що багато наших підприємств повинні стати яскравішими в майбутньому. І ми раді в цьому допомагати, – каже художниця Людмила Кирилюк.
Перешкод у процесі вистачає вдосталь. Небесна канцелярія може в будь-який момент внести корективи у графік робіт, оскільки художники дуже залежать від погодних умов. Дощ, мороз, поривчастий вітер – фактори, які зовсім не сприяють малюванню на висоті. На щастя, листопад цього року видався сухим і теплим, тому що це дає можливість продовжити сезон муралів. Найближчим часом робота над «Містом майбутнього» буде завершена та майстри відправляться на створення нових шедеврів.
Автор: Маріанна Смбатян