КП «Міжнародний аеропорт «Запоріжжя» успішно витримав перевірку пандемією та продовжує розвиватися

Наше летовище активно приймає мандрівників, які подорожують внутрішніми та міжнародними рейсами. До речі, аеропорт перейшов на літній графік роботи. За якими напрямками тепер можна мандрувати, та які з них виявилися найпопулярнішими цієї весни – дізнавалася «Запорозька Січ».

Популярність зростає

Упродовж перших 2 місяців весни разом із запорізьким аеропортом розпочинали та завершували свої подорожі понад 70 тис. пасажирів. Пасажиропотік аеропорту продовжує збільшуватися. Якщо у березні кількість пасажирів, які скористалися послугами аеропорту, рівнялася 34 207 осіб (на 46% більше у порівнянні з березнем минулого року), то вже у квітні – 36 574 людини. Міжнародні напрямки обрали 31 872 пасажири, внутрішніми скористалися 4 702. Загалом авіакомпаніями було здійснено 212 рейсів: 119 – міжнародних, 93 – внутріш­ніх.

Нагадаємо, минулого року, незважаючи на пандемію, Міжнародний аеропорт «Запоріжжя» зміг втримати планку, обслуживши 326 тис. мандрівників. Вже 2021 року очікується збільшення кількості пасажирів до 550-570 тис., що на 75% більше за минулий рік.SHER2539_новый размер

Так, найпопулярнішими міжнародними рейсами цієї весни стали курортні, теплі країни, серед них аеропорти міст: Шарм-ель-Шейх, Стамбул, Хургада та Анталія. Мали попит і європейські маршрути літнього розкладу: Вроцлав та Дортмунд. Щодо внутрішніх рейсів, найпопулярнішим виявився Київ.

До речі, з початку квітня запорізьке летовище перейшло на літній розклад польотів. Завдяки авіакомпаніям-партнерам пасажири мають змогу літати по 20 напрямках, зокрема до курортів Туреччини, Єгипту, Грузії та інших країн. А за внутрішніми рейсами – до Києва. Вже з 27 травня із Запоріжжя можна буде полетіти до Бургаса за ціною від 1137 грн, з 28 травня – до Батумі (квитки від 4500 грн), а з 29 травня – до Львова та Одеси, придбавши квиток за ціною від 606 грн.

Хто куди літатиме

Sky Up виконуватиме регулярні рейси до Ларнаки (Кіпр), Тирани (Албанія), Батумі (Грузія) та Стамбула (Туреччина). А також Sky Up планує чартерні рейси до Тивата (Чорногорія), Хургади, Шарм-ель-Шейха (Єгипет), Анталії (Туреччина).

До речі, вже з 27 травня із Запоріжжя можна буде полетіти до Бургаса за ціною від 1137 грн, а з 31 травня по понеділках та четвергах відкриваються рейси до Тирани – столиці Албанії. Квиток із Запоріжжя туди коштуватиме від 2 113 грн, та до Ларнаки – від 2 256 грн.

Azur Air Ukraine – авіакомпанією можна буде полетіти до Анталії, Даламана (Туреччина). Ще авіаперевізник пропонує чартери до Бодрума (Туреччина) та Шарм-ель-Шейха;

МАУ пропонує пасажирам подорожі із Запоріжжя до Шарм-ель-Шейха, Хургади, Бодрума та Анталії – чартерними рейсами;

Turkish Airlines виконуватиме регулярні рейси до Стамбула 7 разів на тиждень, і Бодрума;

Pegasus Airlines – можна дістатися Стамбула і Бодрума тричі на тиждень;

З Wizz Air із Запоріжжя можна буде подорожувати до Європи – Мілана (Італія), Дортмунда (Німеччина), Відня (Австрія), а також до польських міст – Катовіце та Вроцлава;

Мотор Січ продовжить польоти до Мінська (Білорусь): по понеділках та п’ятницях. Можливо буде дістатися і Києва;

Подорожувати Україною пасажири зможуть разом із Windrose – до Києва;

Такий літній розклад діятиме до 30 жовтня, але протягом сезону можливі зміни у графіку. Тому за актуальним розкладом потрібно стежити на сайті аеропорту.

Нове обладнання – на користь людей

А аби пасажири дотримувалися карантинних обмежень під час подорожей, у Міжнародному аеропорту «Запоріжжя» встановили інтелектуальну відеосистему для безконтактного термального скринінгу та визначення наявності маски на обличчі.180127933_1139818836445383_5143013137694925530_n

Зображення з 5 інтелектуальних термальних камер виводиться на монітори диспетчерських пунктів відеонагляду та медичного персоналу. Камери налаштовані для вимірювання температури в області слізного каналу, адже тут температура найбільш наближена до внутрішньої температури тіла людини.

У випадку виявлення відхилення від заданої температури чи відсутності захисної маски камера видає звуковий та візуальний сигнал, що слугують сповіщенням для службового персоналу та є приводом для додаткової перевірки людини, що входить в приміщення аеропорту.

– З автоматизованою системою для термального скринінгу ми досягли бажаної пропускної здатності входів в аеропорт під час пандемії. В потоці ми можемо виміряти температуру до 20 людей одночасно. Ми отримали гнучке та кібербезпечне комплексне рішення німецькоі? якості, – розповів заступник директора аеропорту з IT Руслан Артемов.

Ці камери також можна використовувати для інших аналітичних цілей: підрахунку пасажирів, фіксації нетипової поведінки, побудови теплових карт для раціонального розподілу ресурсів аеропорту тощо.

Як і раніше, у пріоритеті Міжнародного аеропорту «Запоріжжя» є доступні квитки, аби люди могли дозволити собі подорожувати. Запорізький аеропорт постійно вдосконалює сервіс і якість надання послуг. Так запорізьке летовище стало одним з небагатьох українських аеропортів, де приймають цифрові паспорти у додатку «Дія» (поки що ця послуга працює тільки на внутрішніх рейсах).

Читайте також: Громади області перейматимуть успішний досвід Запоріжжя з впровадження сучасних новацій