Відмова обласної влади від чергового соціального об’єкту обурила спортивну громадськість міста

Тоді як обласна влада в умовах скорочення держфінансування ставить під питання існування в Запоріжжі об’єктів соціальної інфраструктури (згадайте обласну бібліотеку для юнацтва, медзаклади), міська, навпаки, намагається зберегти їх, взяти під своє крило.

Розпорядженням голови обласної ради від 26.12.2019 р. №78-св потрібно забезпечити виконання рішення обласної ради від 12.12.2019 за №13 «Про припинення комунальної установи «Обласний лікарсько-фізкультурний диспансер” Запорізької обласної ради шляхом приєднання до комунальної установи «Запорізька обласна клінічна лікарня» Запорізької обласної ради».

Наприкінці минулого року обласна рада ухвалила рішення про закриття обласного лікарсько-фізкультурного диспансеру, і невдовзі колектив буде звільнено.

Цей заклад займався обстеженням і реабілітацією спортсменів, видавав довідки, необхідні для участі у змаганнях, також допомагав пересічним запоріжцям здійснювати фізичну реабілітацію після різноманітних травм. Тож закриття диспансеру викликало обурення, насамперед, в лавах спортсменів та їхніх тренерів. За словами спортивної спільноти, хоч обласна влада і декларує закриття диспансеру як приєднання його до «Запорізької обласної клінічної лікарні», проте вони переймаються, що не зможуть надалі отримувати необхідні для себе послуги. Адже колектив обласного лікарсько-фізкультурного диспансеру, який спеціалізується саме на спортивній медицині, до обласної лікарні не переходить.

Як повідомляє Заслужений тренер України з легкої атлетики спортсменів-паралімпійців Тамара Едішерашвілі, з 1 березня колектив Обласного лікарсько-фізкультурного диспансеру буде звільнено.

– Закриття комунальної установи «Обласний лікарсько-фізкультурний диспансер» Запорізької обласної ради призведе до зриву підготовки спортсменів до Олімпійських та Паралімпійських ігор 2020 року. Чому про це нікому із тренерів не було повідомлено? Я є тренером спортсменів з інвалідністю, а також паралімпійської чемпіонки Марії Помазан, Олексія Пашкова. Ці спортсмени неодноразово захищали та захищають Україну та Запорізький край на міжнародній арені. Чому влада ставиться до нас навпаки? Адже спортсменам з інвалідністю було легко діставатися спортивного диспансеру, де по максимуму проводилось обстеження та відновлення, якщо в цьому була потреба.

Приєднується до думки Тамари Едішерашвілі і президент клубу тхеквондо «Ягуар-Запоріжжя» Юлія Галенко:

– У мене, як у тренера, не вкладається в голові, як можна закрити фіздиспансер? Ви взагалі головою думаєте? Ми 9 років проходили там медкомісію, як за розкладом. Я завжди була впевнена в тому, що мої спортсмени витримають все! Неодноразово зверталися до них з травмами після змагань. І коли у звичайній лікарні просто ставили хрест на спорті (не маючи поняття про те, яке серцебиття має бути у спортсмена), то тут ставили дітей на ноги і давали шанс займатися улюбленим спортом…

Підтримує думку колег і президент Всеукраїнської федерації «Спас» Олександр Притула.

– І знову питання до влади. Вже ухвалено рішення Запорізькою облрадою про ліквідацію обласного спортивного медичного диспансера. Але хіба такі реформи сприяють розвитку молоді і здоров’ю нації? Якщо ні, то як можна назвати такі дії влади? Чому депутати-«реформатори» не б’ють на сполох? Що в такому випадку робити, коли влада коїть злочин стосовно майбутнього України. З коментарів у соцмережах я розумію, наскільки людям взагалі цікаво те, що твориться геноцид української молоді і народу…

Читайте також: Працівники запорізьких тепломереж отримали нову техніку