Керівники Запоріжжя підписали Меморандум про співробітництво з Міжнародним фондом захисту тварин “Чотири лапи”. Сьогодні організація приділяє особливу увагу роботі в Україні.
Як розповіла представник фонду Іоанна Данглер, фонд уклав з Міністерством екології України угоду, яка передбачає гуманне вирішення проблеми безпритульних тварин. Фонд “Чотири лапи” запропонував створення масштабного проекту, який, як передбачається, буде діяти в чотирьох містах України, що приймають футбольний чемпіонат Євро-2012. Зокрема, організація розробила проект, який передбачає стерилізацію та вакцинацію тварин у мобільних пунктах. “Стерилізація і щеплення – це єдине вирішення цивілізованого регулювання чисельності бездомних тварин”, – нагадала Іоанна Данглер.
Стати учасником проекту завдяки активності міської влади та місцевих громадських організацій отримало можливість і місто Запоріжжя. Запорізька громадськість протягом останніх двох років вела активні переговори з німецькими фахівцями та депутатами Магдебурзької міської ради. Депутат Магдебурга Зерен Хербст кілька разів відвідував Запоріжжя з метою вивчити ситуацію щодо поводження з бездомними тваринами. Крім того, восени минулого року запорізька делегація на чолі з першим заступником міського голови Андрієм Івановим відвідала Магдебург, обговоривши питання регулювання чисельності тварин. У результаті візиту керівники Запоріжжя зобов’язалися розробити концепцію міського притулку для бездомних собак.
Гості з Німеччини та представники Міжнародного фонду захисту тварин вивчили запропоновану Запоріжжям концепцію, ознайомилися з роботою громадських організацій та зустрілися із запорізькими журналістами. У підписаному меморандумі зафіксовано намір підтримувати Запоріжжя в питанні цивілізованого регулювання кількості бездомних тварин, а також на прохання керівників Запоріжжя внесено пункт про надання місту мобільних клінік зі стерилізації та вакцинації тварин.
“Нам вдалося приєднати Запоріжжя до проекту фонду “Чотири лапи” в Україні. Як зазначили міжнародні зоозахисники, першим пунктом реалізації проекту стане навчання і консультування запорізьких ветеринарів з питань стерилізації та щеплення тварин. Одночасно експерти фонду продовжать роботу з запорізькими громадськими організаціями, які й візьмуть на себе контроль роботи мобільних пунктів. У свою чергу міська влада продовжить роботу з будівництва муніципального притулку для бездомних тварин”, – сказав перший заступник міського голови Андрій Іванов.
За матеріалами сайту www.meria.zp.ua