Історія Хортиці може стати фундаментом, який об’єднає Україну

19 лютого лідер гурту «Антитіла» Тарас Тополя завітав до Запоріжжя. Артист приїхав із місією ЮНІСЕФ, оскільки є молодіжним послом дитячого фонду ООН в Україні. Зустрівся зі студентами медичного та національного університетів, поспілкувався з журналістами. З молоддю, зокрема, говорили про проєкт «U – Report» – швидкі безкоштовні опитування, які дозволяють дізнатися думку молоді щодо суспільно важливих тем. В нашій країні вже налічуються 93 тис. U-респондентів.

«Турбує пасивність молоді»

– Турбує, що багато хто зі студентів не асоціює себе з Україною і ставить собі мету поїхати за кордон. Хочеться, аби освічена активна молодь лишалася тут, а не працювала на іншу країну. І, звісно, турбує пасивність молоді, – зізнався музикант. – Ми приїжджаємо з проєктом «U – Report», щоб своїм прикладом та словами мотивувати молодих людей бути активними.

Музикант встиг також відвідати Хортицю та побувати на екскурсії в запорізькому Музеї судноплавства «Чайка».

Із Запоріжжям пов’язані приємні спогади

21 березня Тарас Тополя знов відвідає Запоріжжя, але вже з концертом. Виступ гурту «Антитіла» відбудеться у Палаці спорту «Юність» в межах туру на підтримку нового альбому «HELLO». Музиканти обіцяють круте світло, чудовий звук. Та понад 2,5 години якісної музики.

– Виконуємо пісні з нового альбому «HELLO» та з попередніх дисків. В новому альбомі стало більше електронного звучання – це сучасно. Обов’язково прозвучать пісні, які ви знаєте і чекаєте. Все це буде зіграно наживо, – розповів фронтмен колективу.

Із Запоріжжям Тараса Тополю багато що пов’язує. Саме в нашому місті колектив «Антитіла» отримав перемогу на Всеукраїнському молодіжному фестивалі «Перлини сезону» у 2005 и 2008 роках. Це стало для молодої групи гарним стартом. Також родом із Запоріжжя дружина Тараса, мати 2-х їхніх синів, співачка Alyosha.FVV_9069 7

«Я сьогодні був на Хортиці. Вперше за 32 роки побачив старовинні кораблі, які підняли з Дніпра. В’ячеслав (Зайцев – співробітник музею, – авт.) зробив для нас короткий екскурс в історію. Багато спілкувалися про значення історії Хортиці для України, про значення тих подій, які тут відбувалися, тих артефактів і тих історичних смислів, які ховає у собі цей острів. Звичайно, ми раніше були на Хортиці. Колись ми ще виступали на «Перлинах сезону», ходили на Січ, – розповів Тополя.

Пообіцяв, що, будучи у Києві, буде усіляко просувати ідею створення у Запоріжжі історико-культурного комплексу, на який вже давно чекає вся країна.

– Я, звичайно, грошима не завідую, лише можу зі свого боку донести інформацію, – зізнався він.

Шанс виступити на одній сцені

Тарас Тополя розповів про унікальний шанс, який вони надають музикантам-початківцям.

– Даємо можливість бажаючим виступити на нашому концерті. Умови досить прості. До 31 березня 2020 музичні групи, дуети у складі свого музичного колективу повинні записати авторську пісню на відео і викласти в Instagram, зазначивши сторінки групи «Антитіла» та каналу «Україна», а також поставивши хештег #Helloукраїнашукаєталанти.

Ми проглянемо всі роботи і оберемо 10 команд. Ось вони і виступатимуть з нами на одній сцені на стадіоні в межах туру.

Приховувати приватне життя

– Тарасе, у кліпі на пісню «Буде син» ви зняли своїх дітей. Багато хто з публічних людей навпаки приховує нащадків, навіть не показує їхні фото. Ви з легкістю погодилися на такий крок?

– Ми з дружиною належимо до артистів, які приховують своє приватне життя. За 7 років з дня народження старшого сина Романа і 4 роки з дня народження Марка, якщо ви знайдете хоча би 5 світлин з ними у мережі, то це добре. Ми ніколи не піарилися на цій темі.

В особистий простір намагаємося нікого не пускати. Але коли написали пісню «Буде син», почали думати, що можна зняти на цю композицію. Хотіли відео чесне. І вирішили зняти родинну історію. Все щиро та автобіографічно. Подумали: навіщо нам винаймати акторів на ролі дружини та дітей? Для малих це була справжня пригода.

– Життя старшого сина в школі змінилося після виходу цього кліпу?

– Рома в першому класі. Вже починає усвідомлювати, що його батьки публічні люди. Коли ми приходимо з Оленою до школи, це завжди ажіотаж, хоча вже не вперше це робимо. Виховуємо синів у спокійному режимі.

– У майбутньому бачите своїх хлопців музикантами?

– Мені без різниці, ким вони стануть. Ми з Оленою примушувати їх не будемо. Для мене важливо, щоб сини могли постояти за себе, були витривалі психологічно і фізично. Малі займаються карате. Дружина дуже чуттєво ставиться до їхнього стану здоров’я. А я на сопельки не звертаю уваги. Вважаю, це не привід порушувати спортивний режим. Рома має схильність до наук, Марко – до співу і танців. Головне, щоб вони були щасливі.

– Вперше в гурту «Антитіла» стадіонний тур. Які почуття? Адже є різниця виступати у будинках культури чи на стадіонах?

– Для такої кількості людей ми співали і раніше. Наприклад, на фестивалях і святах. Тоді глядачі приходили слухати різних артистів, у тому числі і нас. Але коли люди приходять послухати саме «Антитіла», і їх 20 тис., як це було на «Львів-Арені» – це дійсно вражає. Дуже приємні почуття. Значить, все, що робили всі ці роки – не дарма. І хочеться ще більшого. Ми йшли до виступів на стадіоні не один рік. І коли це сталося – сприйняли нормально.

– Ви знімалися у кліпі на пісню «Лего» з Володимиром Зеленським. Чи зустрічалися з ним після того, як він став президентом? Як вам здається, він змінився?

– Ми не були з ним близько знайомі. Коли знімали кліп, про політику ще не йшли розмови. Це був суто творчий проєкт. Ми робили саундрек до фільму «Я, ти, він, вона». Він приїхав на площадку. Максимально позитивно все сталося. Він професійно ухопив контекст. Відіграв і відспівав все, що було потрібно.

Потім особисто з ним зустрічалися після обрання його на посаду президента. Це було в межах моєї громадської діяльності. Історія пов’язана з вакцинацією наших хлопців у Конго. Ми піднімали цю тему активно. І добилися результату.

Наскільки він змінився? Я можу впевнено сказати, в нього є абсолютне чисте і світле бажання щось змінити. Але ми ж розуміємо, що свита робить короля. І у мене є дуже багато запитань до кадрових призначень…

Для мене набагато страшніше, коли ми роз’єднуємо країну зсередини, своїми протиріччями. Як публічні люди, кричимо: давайте шукати точки, які нас об’єднають. Так, є багато маніпуляцій, фейків. І тому треба бути дуже обережними.

Історія Хортиці, козацька слава – це є той фундамент, який може об’єднати Україну. До козаків (окрім, хіба що, Івана Мазепи), їхнього бойового духу – позитивне ставлення і на Сході, і на Заході країни. Але навколо цього ніхто не будує національну політику. Ніхто не вивчає, ніхто не розповідає про героїв Січі дітям, з них не беруть приклад. А говорять лише про ті речі, які роз’єднують країну. Наприклад, говорять на Сході України про Бандеру, або про когось іншого на Заході. Нам треба навчитися об’єднуватися, шукати те, що нас консолідує.

Читайте також: Що малює сучасна запорізька молодь