Щорічно 24 березня в Україні проводиться Всесвітній день боротьби з туберкульозом. Напередодні цієї дати, з 24 лютого по 24 березня, проходить Всеукраїнський місячник боротьби з туберкульозом.
У лікувально-профілактичних установах міста організовуються лекції, бесіди, тематичні вечори, заняття в школах здоров’я, в школах вагітних і школах свідомого батьківства з профілактики туберкульозу. Міський Центр здоров’я проводить заняття з молоддю в лекторіях і університетах. У них беруть участь лікарі-фтизіатри 4-х міських протитуберкульозних диспансерів.
13 березня в управлінні з питань охорони здоров’я міської ради відбулася оперативна нарада з головними лікарями лікувально-профілактичних установ міста Запоріжжя на тему: “Стан виконання у 2011 році Цільової програми протидії захворюванню на туберкульоз у Запоріжжі на 2007–2011 роки”.
“За підсумками роботи у 2007–2011 роках показник загальної захворюваності на туберкульоз за останні 5 років знизився на 37 відсотків. В обласному центрі вдалося досягти зниження рівня захворюваності, нижче епідемічного порогу. Показник смертності від туберкульозу за п’ять років вдалося зменшити на 44 відсотки. Значно зменшилася кількість померлих від прогресуючих форм туберкульозу”, – зазначила начальник управління з питань охорони здоров’я міської ради Надія Севальнєва.
За матеріалами сайту www.meria.zp.ua