Кажуть, що люди, у яких багато родимок – щасливі

Медики вважають, що насправді щасливі ті, у кого ці родимки не викликають жодних проблем. Адже чим більше на тілі родимок, то більша ймовірність, що якась із них почне перетворюватися на небезпечну меланому.

Звідки беруться родимки

Родимка – це доброякісне новоутворення на тілі, що складається з незрілих або змінених клітин епідермісу. Родимки не загрожують життю і здоров’ю людини, це просто косметичний дефект шкіри. Але за певних обставин родимки раптом починають рости, проникаючи вглиб шкірного покриву, і тоді можуть становити загрозу навіть життю людини.

На сьогодні рак шкіри та меланома є найпоширенішими видами онкологічних захворювань в Україні (близько 20% від усієї кількості хворих на рак). Щорічно первинна захворюваність на рак шкіри перевищує сумарну захворюваність на рак молочної залози, простати, легень і товстої кишки.

Кожна родимка має свій життєвий цикл. Здебільшого вона з’являється як невелика плоска плямочка, а потім може підійматися над рівнем шкіри. Все залежить від того, на якому рівні шкіри розташовані пігментні клітини-меланоцити. Якщо вони розміщені у верхньому шарі (епідермісі), родимка плоска, якщо занурюються глибше (в дерму), родимка починає трохи підійматися над рівнем шкіри. Це явище не має негативних наслідків. Головне, щоб родимка протягом життя не змінювала свій вигляд та структуру.
Локалізація родимок дуже різноманітна. Вони можуть бути як на обличчі, так і на закритих ділянках тіла, у пахових складках, на кінцівках, на ліктьових і колінних згинах, на волосистій частині голови, на червоній облямівці губ і навіть на ступнях і долонях. Поява родимок на тілі пов’язана зі спадковістю, гормональною перебудовою в організмі (меланотропний гормон гіпофізу), але найбільш потужним стимулятором утворення родимок є зовнішній фактор впливу на шкіру – ультрафіолетові промені.

Тривале перебування на сонці – фактор, який зумовлює виникнення майже 60% меланом.

Як підрахувати ризик

Вважається, якщо у людини на тілі 20 і більше родимок, вона вже має високий шанс отримати злоякісну меланому в майбутньому.
У групі підвищеного ризику – люди зі світлою шкірою, з великою кількістю родимок на тілі або наявністю 4 і більше родимок діаметром від 6 мм. Ті, хто в дитинстві кілька разів згорав на сонці. Люди, в чиїх сім’ях в одного з прямих родичів було діагностовано меланому. Цій групі людей не можна засмагати навіть при використанні сонцезахисних засобів.

Найнебезпечніші періоди, коли розвивається бурхлива злоякісність родимок, це статеве дозрівання та вагітність. У цей час необхідно проконсультуватися у фахівця і постійно спостерігати за тим, як поводяться «природні прикраси».

АКОРД меланоми

Щоби вчасно розпізнати небезпечну родимку самостійно, потрібно лише запам’ятати алгоритм первинної діагностики родимок, який називається АКОРД меланоми. Це слово-абревіатура, в якій кожна буква має окрему ознаку переродження родимки.

А – асиметрія. Родимка асиметрична?

К – край. Край родимки нерівний, рваний?

О – окрас. Є зміни в кольорі, вкраплення, зникнення забарвлення?

Р – розмір. Родимка понад 6 мм?

Д – динаміка. Родимка росте? Є кірочки, тріщинки, кровоточивість?

Якщо відповіли «ТАК» хоча б на одне запитання, це суттєвий привід не відкладати візит до лікаря.

Родимка – доброякісне новоутворення, але під впливом певних факторів вона має властивість перероджуватися, тобто набувати властивостей злоякісної пухлини – меланоми. Меланома виліковна, якщо діагноз встановлено на ранній стадії. Якщо не провести лікування своєчасно, пухлина стає агресивною, метастазує в інші органи та системи, що призводить до загибелі людини.

В який спосіб слід видаляти родимки

Сучасна медицина пропонує кілька способів видалення невусів: вапоризація (випарювання лазером), вирізання лазером, висічення (вирізання родимки скальпелем) і радіохвильове видалення. При вирізанні лазером можливе гістологічне дослідження родимки.

За допомогою радіохвильового методу позбавляються тільки невеликих утворень.

Якщо помітили підозріле новоутворення, звертатися за допомогою потрібно тільки до кваліфікованих фахівців у спеціалізованих косметологічних салонах або клініках.

Не займайтеся самолікуванням

Чи можна позбавлятися від родимок, вдавшись до допомоги народних цілителів? Не можна! До речі, справжні цілителі за родимки і не візьмуться, бо вважають їхню появу відміткою долі. Запропонувати «вилікувати» родимки можуть тільки шарлатани. Якщо родимка виявиться меланомою, то це буде лише втратою дорогоцінного часу. А радикальні заходи (наприклад, перев’язування родимки ниткою і т. д.) можуть призвести до негативних наслідків.

Родимка на щоці – ознака привабливості

Кілька століть тому в моді були, так звані, мушки – штучні родимки, які наклеювали на обличчя придворні дами. Однак в середні століття жінок з відмітками на обличчі й тілі вважали відь­мами і спалювали на вогні.

Зараз заведено вважати, що основне значення родимки на щоці – це привабливість в очах людей. Ви вмієте спокушати, привертати до себе увагу і користуватися цим у своїх цілях.
Ще одна відмінна риса людей з родимками на щоках – особливі таланти. Навіть домогосподарка здатна здивувати вас своїми вміннями. Можливо, вона готує чудову випічку або створює справжні шедеври з бісеру.

Разом із тим люди з родимками на щоках схильні до депресії, якщо основні складові щасливого життя їм недоступні.

Родимка на лівій щоці говорить про чуттєвість. Сімейне життя її власника буде складним – з таким характером нелегко знайти партнера, який зможе обійтися без з’ясування відносин. Ці люди здатні до самопожертви, але надовго їхнього терпіння не вистачить.

Родимка на правій щоці говорить про те, що ви хороший друг, вмієте спілкуватися з родичами і легко знаходите спільну мову з людиною будь-якого віку і світогляду. Ви вірні і віддані, володієте приємним характером і не любите брехати. Відрізняє власників таких відмітин і пристрасність, чуттєвість і вміння виражати свої емоції. Втім родимка на правій щоці говорить і про ревнощі й зайву дратівливість.

Читайте також: Жителька Запорізької області отруїлась грибами