У Національному заповіднику «Хортиця» в період карантину вирішили регулярно проводити онлайн-екскурсії об’єктами історико-культурного комплексу

Про це повідомляє прес-служба Хортицького заповідника.

«Друзі, запускаємо для вас серію онлайн-екскурсій Хортицею. У Вас є унікальна можливість безкоштовно та, не виходячи з дому, зручно влаштуватись біля екранів з філіжанкою кави й слухати екскурсії від найкращих гідів заповідника. На екскурсіях Ви побачите «Запорозьку Січ», святилища Хортиці, первоцвіти, Музей судноплавства та навіть загадковий Чорний камінь, до якого, крім онлайн-трансляцій, ніяк не дістатись!», – йдеться в повідомленні.

Перша онлайн-екскурсія від Національного заповідника «Хортиця» відбулася з Будинку кошового отамана Запорозької Січі. Майже 20-хвилинну мандрівку влаштував завідувач відділу наукової бібліотеки та архіву заповідника В’ячеслав Зайцев. Він ознайомив глядачів з побутом кошового отамана, зокрема, з будинком, де той жив. Під час екскурсії показали кожну кімнату Будинку, оздоблення та речі, які там були. В’ячеслав Зайцев наголосив, що все це – тільки реконструкція, тож порадив усе, що ми бачимо, уявляти в десятки разів більшим та розкішнішим. Дивиною для багатьох стало те, що в будинку була кава. Виявляється, саме запорозькі козаки навчили Європу пити цей напій.Будинк кошового світлиця (1)_новый размер Будинк кошового світлиця 1_новый размер Будинок кошового атамана опочивальня_новый размер

«Будинок кошового отамана – це резиденція голови держави Землі Війська Запорозького Низового. Будинок – зрубний, а дах вкритий гонтою – дерев’яною черепицею. Має 3 кімнати: сіни, робочий кабінет отамана – світлиця – й опочивальня. Але ще були кухонька та комора, загалом 5 кімнат. Ми їх скоротили, бо на всю Січ розкинутися не можемо», – розповів екскурсовод, співробітник Національного заповідника «Хортиця» В’ячеслав Зайцев.

Наступна екскурсія була присвячена військовій канцелярії, яку очолював військовий писар. Канцелярія – великий бюрократичний апарат на Січі. У ході екскурсії оповідач В’ячеслав Зайцев показав такі кімнати, як сіни, кімнати канцеляристів та військового писаря. А також екскурсовод показав приладдя для письма, чорнила та розповів про технологію вироблення паперових грошей, а також, як дезінфікували листи, які приходили на Січ.канцелярія 2_новый размер Канцелярія вікно кімната писарів_новый размер Канцелярія головний писарь_новый размерканелярія архив_новый размер

Як жартує завідувач відділу Національного заповідника, за проєкт історик взявся від карантинної нудьги. Туристів немає. А інформацією поділитись хочеться. Та несподівано, зізнаються тут, експеримент з відео-блогом у Фейсбуці отримав неабиякий успіх. За добу – десятки тисяч переглядів.

Наступна екскурсія відбудеться церквою на Запорозькій Січі 13 квітня о 12:00. Трансляції проводитимуться на офіційних сторінках заповідника у Фейсбук та Інстаграм @n.z.hortica з хештегом #Хортиця_онлайн. Записи викладатимуться на каналі Національного заповідника «Хортиця» в YouTube. промисли 2_новый размер Промисли 1_новый размер Козак Мамай люлюкарня_новый размерЧаси козаччини 1_новый размер пушкарня_новый размер

Під час карантину заповідник, разом із поліцією, планує спільне патрулювання островом. Щоб нагадати, що зараз Хортиця – не місце для масових гулянь та пікніків.

«Додатково нагадуємо, що на території Національного заповідника «Хортиця» повністю, впродовж всього року, заборонено: полювання та рибальство; рух плавзасобів в заплавних водоймищах, а також підхід до островів ближче 50 метрів від зрізу води; перебування зі знаряддями лову та розведення вогнищ. На період карантину на територію Національного заповідника «Хортиця» розповсюджується заборона відвідування згідно з Постановою Кабінету Міністрів України №255.

З понеділка, 6 квітня, людям, які не будуть дотримуватись правил, вже загрожують штрафи у розмірі від 17 тис. до 34 тис. грн, а посадовим особам – від 34 тис. до 170 тис. грн», – йдеться в повідомленні від Запорізької обласної державної адміністрації.

Читайте також: Запоріжанка колекціонує ляльок з різних країн в національних костюмах