Тест-дослідження масла різних виробників

У списку жирових продуктів, які використовуються в харчуванні і готуванні, досить великий асортимент. Це і вершкове масло, і спреди, і рослинно-вершкові суміші – кожен з цих продуктів має чіткі вимоги до складу. На жаль, на ринку зараз нерідко можна натрапити на фальсифікований продукт, який не відповідає назві, заявленій на етикетці. Є випадки, коли недобросовісний виробник пише на етикетці «масло», коли насправді за змістом молочного жиру це, скоріше, суміш або спред.

У тестуванні 8 зразків масел: Люстдорф Селянське, Ферма, Яготинське, Богодухівське, Вершкова Долина, Мальва Селянське, Старокостянтинівський Селянське, Традиційне Екстра (Рихальський завод сухого молока). Центр Експертиз «ТЕСТ» перевірив їхню якість: наскільки інформація, заявлена ??на етикетці, відповідає дійсності.

Оскільки головною проблемою є все ж таки фальсифікація, то зрозуміло, що зробили акцент на можливу підміну молочного жиру.

Давайте розберемося, яким вимогам повинні відповідати продукти, щоб вважатися якісними і безпечними?

Вершкове масло – це один із найпопулярніших молочних продуктів. Відповідно до стандарту ДСТУ 4399: 2005 вершкове масло повинно містити у своєму складі виключно молочний жир. Будь-які інші домішки, як рослинний жир, одразу позбавляють продукт назви «вершкове масло», переводячи його в розряд продуктів-фальсифікатів.

Експерти протестували 8 зразків масла і тільки 3 (!) з них виявилися справжніми, тобто не містили у складі нічого, крім молочного жиру: «Ферма», «Яготинське» і «Селянське» Люстдорф.

1-2 1-3 1-1

Торгові марки «Богодухівський молзавод», “Старокостянтинівський молочний завод», «Вершкова Долина», «Мальва» і «Рихальський завод сухого молока» виявилися підробкою, тому що мали в складі сторонні домішки немолочних жирів, яких у маслі бути категорично не повинно.

1-8 1-4 1-5 1-7 1-6

5 з 8 – це лякаюче велика цифра. На жаль, вершкове масло і раніше демонструвало високий рівень фальсифікації. Причому ступінь підміни дуже істотний. І це при тому, що кількісний огляд масел досить маленький. Якщо взяти більш широкий асортимент із закупівлею по ярмарках і базарах, статистика ще сумніша.

Оскільки вершкове масло є більш дорогим продуктом, то його часто підробляють: в цьому переконалися, проводячи дослідження. Не варто купувати його або будь-які інші олійно-жирові продукти від неперевірених виробників і в несанкціонованих місцях торгівлі. Також варто звертати увагу на ціну: якщо вона занадто відрізняється від перевірених виробників, швидше за все перед вами підробка.

За результатами дослідження змогли переконатися, що хоча на ринку все ще є багато продуктів-фальсифікатів, перевірені виробники все ж дотримуються норм ДСТУ/ТУ. Завдяки сучасним технологіям при виробництві вдається уникнути утворення високих концентрацій транс-жирів, і тільки у 2 зразків з нашого дослідження була перевищена норма їхнього змісту.

Важливо відзначити, що справжні суміші рослинно-вершкові і спреди – набагато краще, ніж фальсифіковане масло: вони коштують дешевше, і на їхніх етикетках написана правдива інформація. Але ж право споживача на достовірну і правдиву інформацію – одне з важливих його прав, саме інформація на етикетці допомагає орієнтуватися в розмаїтті продуктів і торгових марок, робити правильний вибір.

7_1

7_2

Довідка “Запорозької Січі”

Транс-жири – це свого роду «бракований» різновид жирних кислот, які у великих кількостях негативно впливають на здоров’я людини. При тривалому і постійному споживанні транс-жири в підвищеній концентрації можуть призвести до розвитку проблем серцево-судинної системи. Бувають природного і технологічного походження. Згідно із законодавчими нормами, вміст транс-жирів не повинен перевищувати 8%.

Обирати вам

Дані тестування носять рекомендаційний і інформаційний характер для споживачів і не є обов’язковими до виконання. Остаточне рішення за споживачем. Тестування №638 (код – ICRT ALIM)