Останнім часом в Україні спостерігається збільшення випадків, коли на коронавірус хворіють діти та молодь

Таку ситуацію МОЗ спостерігає по території всієї України, – повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов

Карантин в карантині

Міністр МОЗ Максим Степанов додав, що локдаун, який почав діяти в Україні 8 січня, збігається з інкубаційним періодом коронавірусу в тих, хто міг інфікуватися на новорічно-різдвяні свята.

Також Степанов зазначив, що наразі в Україні одна третина всіх пацієнтів з COVID-19 – це пацієнти у важкому стані.

Коронавірус-мутант

Міністерство охорони здоров’я Японії 10 січня заявило про виявлення в країні нового виду коронавірусу.

За даними відомства, коронавірус-мутант діагностовано у 4 осіб, які в’їхали до Японії з Бразилії. Зараження виявили 2 січня під час проходження тестів на наявність коронавірусу в одному з аеропортів Японії.

Цей варіант коронавірусу не є ідентичним мутаціям, раніше виявленим у Великій Британії і ПАР, додав очільник японського МОЗ. Проте наразі немає жодних доказів того, що нововідкритий варіант є більш заразним.

Що до самих осіб, у котрих виявили цей варіант коронавірусу, то всі вони наразі перебувають на карантині. Лише 1 з цих 4 осіб – дівчина в підлітковому віці – не мала жодних симптомів захворювання. Натомість у чоловіка, котрому понад 40 років, виникли проблеми з органами дихання, двоє інших хворих потерпали від таких симптомів, як головний біль і висока температура тіла. Усі четверо до прибуття до Японії перебували в регіоні бразильської частини басейну ріки Амазонка.

Більшість вакцин скупили багаті країни

Всесвітня організація охорони здоров’я назвала проблемою той факт, що більшість вакцин проти коронавірусу у світі викупили багаті країни.
Як заявив гендиректор ВООЗ Тедрос Аданом Гебреісус, зараз 42 країни розпочали вакцинацію, 36 із яких – країни з високим доходом. Ще 6 – країни із середнім доходом.
«Очевидна проблема полягає в тому, що країни з низьким і більшість країн із середнім доходом ще не отримують вакцину. Із самого початку багаті країни скупили більшу частину різних вакцин», – наголосив очільник ВООЗ.

Також він поскаржився, що багаті країни з глобального механізму COVAX, які укладають двосторонні контракти з постачальниками, сприяють зростанню ціни на вакцини, що потенційно може ускладнити доступ до цих препаратів іншим країнам.

В Україні вакцина з’явиться навесні

Як раніше повідомляли у ВООЗ, Україна зможе отримати першу партію ліцензованої вакцини від COVID-19 у ІІ кварталі 2021 року. Так, 16 млн доз вакцини мають передати безкоштовно в межах співпраці з Фондом глобального доступу до вакцин проти коронавірусу (COVAX). В аптеках вакцина може з’явитися не раніше осені.

Також Україна має отримати 1,9 млн доз китайської вакцини, щодо поставки якої вже домовилося Міністерство охорони здоров’я. Але поки що ця вакцина не пройшла останній етап клінічних досліджень. Також у МОЗ запевняють, що ведуть перемовини з іншими виробниками вакцин, але не розголошують, з якими саме.

У бюджеті України на 2021 рік на вакцинацію населення заклали 2,6 млрд грн.

В Ізраїлі вводять електронний імунний документ

Ізраїль значно випереджає інші країни світу за темпами вакцинації від COVID-19. У країні вже зробили щеплення 19,5% населення. Серед людей віком понад 60 років таких понад 72%. Влада країни хоче протягом наступного місяця вакцинувати громадян із груп ризику, аби послабити карантинні обмеження.

Крім того, Міністерство охорони здоров’я Ізраїлю з 17 січня 2021 року почне видавати своїм громадянам «зелені паспорти», які будуть підтверджувати, що його володар пройшов вакцинацію від коронавірусу. Це буде мобільний додаток, який можна активувати на 7-й день після щеплення від COVID-19. Електронний документ дає право подорожувати без зайвих обмежень, зокрема дає дозвіл на вильоти за кордон і звільнення від карантину після повернення з іноземних держав з високим рівнем захворюваності. Інакше кажучи, це пропуск в нове життя без самоізоляції і територіальних обмежень.

Читайте також: Як у Запоріжжі проходить локдаун-2021