Про проблеми, пов’язані з КП «Дубовий гай», ми писали чимало. Але тривожні сигнали від громадян міста та пожежа в кафе «Вітерець», що знаходиться на території парку, знову змусили міських депутатів з різних постійних комісій виїхати з перевіркою до улюбленого місця відпочинку запоріжців. Як зазначають депутати, все вказує на те, що попереднє керівництво парку намагається приховати сліди своїх порушень.

22 березня депутати, серед яких були Олег Адаманов, Олександр Гончар, Віктор Гринь, Ніна Гурська, Олександр Пшеничний та інші, зустрілися із заступником міського голови Володимиром Волобуєвим та вимагали у нього відповіді, що конкретно було зроблено, аби покращити стан центрального парку міста. Виявилося, що міська влада у справі КП «Дубовий гай» навіть не мала можливості відправити заяву до правоохоронних органів.

Заступник мера пояснює це тим, що до звернення потрібно прикріплювати повний пакет матеріалів за цією справою, а зібрати його не вдається.

«В.о. директора КП «Дубовий гай» Інга Железняк-Кранг саботує всі запити на інформацію. Тому в повному обсязі завершити роботу комісії з перевірки «Дубового гаю» неможливо. У відповідях на запит вона пише, що не може надати документацію через відсутність необхідної техніки і фінансування для проведення ксерокопій. В інших відповідях на запити вона стверджує, що ми втручаємося в господарську діяльність підприємства і не маємо на це права», – пояснює заступник міського голови.

До речі, хто така поні Железняк-Кранг та чому саме їй доручили бути в.о. директора, також ніхто не знає.

«Слідчий, який веде справу екс-директора і якому були передані матеріали для перевірки, на сьогоднішній день ніякої інформації до міськради не надав. Я вважаю, що справу гальмують для того, щоб люди, які брали участь в схемах розкрадання парку, уникнули покарання», – зазначив Володимир Волобуєв.

… піаніст грає, як уміє

Інга Железняк-Кранг

Інга Железняк-Кранг

Зрозумівши, що справу КП «Дубовий гай» треба брати під власний контроль, депутати одразу виїхали до парку, щоб познайомитися з новим керівництвом парку та отримати від нього необхідну документацію. Але бажаного діалогу не вийшло, тому що Інга Железняк-Кранг зайняла оборонну позицію.

На питання, чому вона не надає до міськради документацію, яку запросили в офіційному запиті, в.о. директора відповіла, що попередній директор не встигла їй нічого передати.

«Мене призначили виконуючим обов’язки лише 9 березня, в той час як Вікторію Чикалову звільнили 3 березня. Яким чином вона повинна була передати мені документи? Так само звільнили менеджера по кадрах і секретаря. Я працювала тут лише два тижні, коли мене призначили, директор лише вводила мене у курс справи. Потім її без попередження прибрали, тож інформацію брати нам немає в кого», – підкреслила пані Інга.

Підозрілим здалося депутатам і те, що нова керівниця довгий час відмовлялася відповідати на питання, ким вона працювала до свого призначення, мотивуючи це тим, що її біографія не має ніякого відношення до справи.

«Пробачте, але ви працюєте у комунальному підприємстві, і ми маємо знати, хто розпоряджається грошима громади. Біографії кожного з нас можна знайти у відкритому доступі. А Вам, здається, є що приховувати?» – обурилися депутати.

Врешті-решт вони дізналися, що Інга Железняк-Кранг деякий час все ж таки була заступником Вікторії Чикалової, а до цього працювала юристом ТОВ «Нью сейл».

Тож дивним здається той факт, що досвідчений юрист взяла на себе відповідальність за комунальне підприємство, не ознайомившись ні з документацією, ні з актими передачі майна. За два тижні роботи вона також не поцікавилася питанням інвентаризації, станом електропостачання та іншими проблемами, які озвучували на комісіях.

«Я нічого не встановлювала на території парку. Коли я прийшла на роботу, тут уже щось десь стояло, – прокоментувала керівниця питання щодо незаконних об’єктів. – Повну інформацію мала лише директор Вікторія Чикалова».

У черговий раз Інга Железняк-Кранг заявила, що надасть якісь документи, лише коли їй надішлють депутатське звернення, з умовою, якщо їй вдасться їх знайти.

Щоб бути об’єктивними, депутати запропонували в.о. директора хоча б продемонструвати, яку роботу вона встигла виконати за два тижні після її призначення. А головне, як вона відреагувала на рекомендації комісії усунути конкретні порушення.

На це пані Інга відповіла, що не знає ні про які факти порушень.

«Наразі ми як працювали раніше, так і працюємо. Щодо стратегії розвитку парку ми нічого не плануємо», – пояснила в.о. директора КП «Дубовий гай».

Провести екскурсію для депутатів парком та вислухати їхні рекомендації Інга Железняк-Кранг відмовилася. Мовляв, їй не надавали на це ніяких розпоряджень. Хто мав надати розпорядження керівництву комунального підприємства, коли перевіряти його роботу прийшли представники міської ради, вона не змогла відповісти.

Після такої бесіди депутати замислилися, чи не продовжиться традиція Вікторії Чикалової з перетворення парку в клановий бізнес і з нинішнім керівництвом, повністю лояльним колишньому директору. Більше того, неоднозначна поведінка в.о. директора навряд чи можлива без відчуття якоїсь підтримки зі сторони. Це підтверджує і наполеглива боротьба Вікторії Чикалової за повернення на посаду директора – мабуть, не без причини.

Примари старого парку

Изображение 060Щоб побачити порушення в парку, депутатам не довелося довго чекати. Тільки-но на стежці з’явилися журналісти, загурчав двигун, та від кіоску у бік виходу з парку швидко виїхав сріблястий легковик. Нагадаємо, Вікторія Чикалова говорила, що добилася заборони в’їзду на територію парку автомобілів. Схоже, заборона подіяла не на всіх.

Коли делегація депутатів дійшла до фонтану-«риби», неподалік атракціону «Тюбінгова гірка» та кіоску «Паркові смаколики» вони побачили німецький автобус, який ще в жовтні 2014 року презентували як пересувну бібліотеку. Автобус з книгами призначається в основному для людей з особливими потребами. Саме до них у першу чергу повинна відправлятися пересувна бібліотека. Також кожен охочий міг би зайти, взяти вподобану книгу для читання, прочитати на місці або взяти з собою. Однак після презентації автобус, який подарувало Запоріжжю місто-побратим Магдебург (Німеччина), залишився припаркованим у парку і в місто так і не виїхав.

Як розповів охоронець парку Сергій Ліліченко, зараз автобус не працює ні як транспорт, ні як бібліотека. Це тепер його сторожка та склад, де ховають човники з «Тюбінгової гірки». І знову кричущий факт: охоронець повідомив, що знаходиться в штаті саме комунального підприємства, але йому наказали охороняти приватні володіння – той самий горезвісний «Мотузковий рай», гірку та кафе.

Всі ці об’єкти зареєстровано на ПП «Білка», керівником якого є молодий підприємець Кирило Новиков. Хоча свого часу в ЗМІ неодноразово приписували цей парковий бізнес помічникові колишнього мера міста Олександру Рощину.

Боротьба за НЕРІВНІ права

Изображение 082Як повідомила еколог та громадський діяч Ада Мирська, екс-директор парку також допомагала цьому бізнесу і дискримінувала інших.

«Якщо прийти до «Дубового гаю» ввечері, можна побачити, що освітлення в парку буде лише на окремих ділянках. На інших територіях освітлення взагалі ніякого немає. Треба розуміти, що все це було зроблене знову ж таки з бюджету міста. Також Олександр Сін ухвалив благоустрій території, яку знову ж таки орендує Кирило Новиков», – повідомила активістка.

З такою точкою зору погоджується і підприємець Георгій Деллє, кафе якого вже кілька років працює в «Дубовому гаю». Він розповів, що колишнє керівництво парку постійно тиснуло на невигідних для них підприємців.

Изображение 139«Мене звинувачували в незаконній роботі на території парку, хоча в мене є укладений договір, який підтверджується документами. Вікторія Чикалова звернулася з цього питання до суду, але двічі його програла», – зазначив Георгій Деллє.

На думку підприємця, у разі повернення на посаду керівник парку знову продовжить тиснути на підприємців та перешкоджати їхній роботі.

За словами Георгія Деллє, керівництво «Дубового гаю» в останні роки не приділяло належної уваги стану парку, зокрема, знесенню аварійних дерев. «У мене біля кафе було два аварійних дерева. Добре, що під час їхнього падіння там нікого не було, ніхто не постраждав», – заявив підприємець.

До речі, те, що в парку дійсно є серйозні недоліки з усуненням аварійних дерев, визнав і заступник директора парку Євген Хіміч, що працює у КП «Дубовий гай» близько 17 років. Також працівник парку зазначив, що після обіду будуть прибирати листя з поверхні водойми, хоча ще вчора ставок був чистий. Цей факт «ЗС» може спростувати. Два тижні тому, коли ми також були в парку, ставок був у такому ж забрудненому стані.

До речі, нерівні права надавалися не тільки підприємцям, але й громадським діячам. Про це «ЗС» розповів представник ВО «Просвіта» Олексій Мосейко.

Изображение 147«Наша громадська організація постійно проводить масові заходи в Запоріжжі. Наприклад, свято Івана Купала, марш вишиванок і таке інше. Ми неодноразово зв’язувалися з керівництвом парку, щоб проводити свята в «Дубовому гаю», але так і не змогли знайти спільної мови. Вважаю, що це результат феодального мислення керівництва парку. Директор Вікторія Чикалова, ймовірно, бачить себе представником клану Олександра Сіна і думає, що на цьому її обов’язки закінчуються. Але ж ми могли б зробити в парку щось хороше. Зараз парк у дуже недоглянутому стані. Але потрібно ж рухатися далі, потрібно щось робити, залучати до розвитку парку громадськість. Якщо до керівництва парку прийдуть представники якихось кланів, то ніяких поліпшень не передбачається, тому що будь-яка кпановість замикається на собі і своїх інтересах. Парк просто буде деградувати», – поділився думками Олексій Мосейко.

Повернення клану Сіна-Чикалової загрожує “Дубовці” деградацією: в цьому впевнені міські депутати та громадські діячі

Изображение 077Олександр Гончар, член постійної комісії з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення:

–    У КП «Дубовий гай» повний бардак: і з документацією, і з організацією робіт, і з усуненням зауважень. За два тижні взагалі не було проведено жодної роботи, спрямованої на поліпшення стану парку. Підготовка до весняно-літнього періоду не ведеться, були вкладені гроші в очистку ставка, позитивних зрушень не спостерігається. Поруч з розритим ставком – незаконне спорудження «Мотузковий рай». Ніякої охорони або загородження немає. Будь-яка дитина може безперешкодно на нього піднятися й травмуватися. Цікаво, куди йдуть гроші наших городян? Єдиним вирішенням цієї проблеми я бачу призначення нового директора, який буде здатний скласти план розвитку центрального парку. Також депутатський корпус повинен винести питання про стан «Дубового гаю» на сесію міськради і подати всі матеріали по цій справі в прокуратуру.

Изображение 019Віктор Гринь, член постійної комісії з питань життєзабезпечення міста:

–    Парк виглядає дуже незадовільно. Неприємно, що жителям Запоріжжя доводиться відпочивати в таких умовах. У результаті перевірки КП виявлено численні порушення, причиною яких стала свідома бездіяльність Вікторії Чикалової на посаді директора. Нове керівництво продовжує вести політику екс-директора.

На запити, які ми відправляли керівництву парку, наш департамент не отримав жодної відповіді. Буквально півгодини тому ми спілкувалися з виконуючою обов’язки директора КП і так само не отримали відповідей на жодне питання. Одне з головних питань було: «Яким ви бачите розвиток “Дубового гаю”?». Повинна ж бути якась стратегія. Інга говорить: «А у нас немає стратегії, тому що ми чекаємо директора і не можемо відповісти на це питання». На прохання пройтися разом з нами по території і подивитися, що тут проводиться конкретно, вона відмовила.

Питання «Дубовки» вимагають подальшого контролю і з боку депутатів, і з боку громадськості. Депутатський корпус планує відправляти офіційні запити на КП «Дубовий гай», на які вони будуть зобов’язані відповісти. Представникам громади, яким небайдужа доля міста, рекомендую робити те саме.

Изображение 010Павло Михайлик, депутат міської ради:

–    Головним завданням виконавчої влади є в найближчі 2-3 дні передати в правоохоронні органи пакет необхідних документів. Якщо хтось не надає інформацію, на мій погляд, правоохоронні органи самі запросять необхідні документи. По-друге, якщо таке неподобство триває і при новому керівництві і представники КП не підкоряються виконавчій владі, потрібно доручити юристам міськвиконкому вивчити момент і призначити в.о. директора підприємства адекватну людину. Починається весняно-літній сезон, міська влада повинна направити парк на шлях розвитку, а всіх, хто перешкоджає цьому, слід звільнити. Оточення колишнього мера оголосило нам війну, вони хочуть нас випробувати. Що ж, ми будемо міцними і послідовними. 30 березня на сесію міської ради депутатський корпус винесе на порядок денний ситуацію в парку. Ми чекаємо прийняття негайних і конкретних рішень.

Изображение 129Олег Адаманов, голова комісії з питань життєзабезпечення міста:

–    Наше відвідування парку сьогодні не випадкове. Попереду вже літньо-весняний сезон. Після робочого дня жителям потрібно десь відпочити. Сьогодні приїхали з депутатської комісією, щоб подивитися, в якому стані наш головний парк. Я дуже обурений, адже всі скарги громадян виявилися правдивими. Ми проведемо депутатське розслідування і виявимо винних. Потрібно привести центр міста до ладу. Щодо поведінки керівника, то вона просто неправомірна. Ми надамо рекомендації щодо змін у парку і через два тижні знову сюди повернемося, подивимося, що зміниться.

Изображение 131Ніна Гурська, член комісії з питань екології:

–    У ході роботи комісії взимку ми просили керівництво парку усунути зауваження. На жаль, Чикалова поводилася зухвало і заперечувала усі факти порушень. Зараз в.о. директора поводиться так, ніби за нею стоїть чиясь спина, захист. У тій частині парку, де «Мотузковий рай», довірені особи колишнього мера влаштували рай для свого бізнесу. І для мене дивна позиція партії «УКРОП», чому вони так захищають помічників Сіна. Чикалова була довіреною особою на виборах у колишнього мера.

Порушень безліч: інвентаризація, незаконне спорудження, електроенергія. До речі, чому в тих місцях, де наближені Сіна розмістили свій бізнес, є освітлення, а в інших місцях – немає? А хто платить за освітлення? Громада! Влаштували рай і розпоряджаються ним, як хочуть. До КП «Дубовий гай» з бюджету надходили мільйони, невже не можна було хоча б трохи поліпшити стан парку? Винні зобов’язані відповідати за законом!

У підприємства з’явився новий директор

Комаров2Поки верстався номер, представники міської влади представили нового директора КП “Дубовий гай” – Олега Григоровича Комаренка.

“Олег Комаренко більше 20 років пропрацював на керівних посадах на “АвтоЗАЗі” і представництві ЗАТ “Оболонь”. Зараз є директором спортивного клубу “Ведмідь” і ОСББ “Сонячний будинок 2015”. Цілі та позиції, які він запропонував у плані розвитку “Дубового гаю”, були найбільш актуальними та прийнятними до цього підприємства”, – пояснив вибір кандидата заступник міського голови Володимир Волобуєв.

Але чиновник зазначив, що договір з новим керівником укладено лише на три місяці. За цей період він має довести свою компетентність. Крім того, за його діями будуть слідкувати робоча група, створена за наказом мера, та громадськість.

Олег Комаренко такої відповідальності не боїться і хоче створити парк, яким буде пишатися все Запоріжжя. Першими кроками на посаді директора він бачить перевірку комерційної діяльності, проведення аудиту та інвентаризації. Після реалізації кризового менеджменту він почне розвивати парк разом із громадськістю. Новий керівник хоче зберегти колектив, який працював у парку раніше. Також він дасть Інзі Железняк-Кранг проявити себе на посаді заступника з комерції.