Кожен дачник на своїй ділянці рядочки два огірків та й посадить

Коли підростуть, виникає проблема, куди їх дівати, адже всі уже наїлись. Тож і катаємо банки, які потім інколи вибухають.

Що ж робити, якщо здулася кришка на банці з огірками, вони помутніли, і чи можна їсти таку страву. Звичайно, ні. А всьому виною мікроби. З цієї ж причини – через потрапляння в блюдо бруду і шкідливих мікроорганізмів – мутніє розсіл в огірках. Набагато рідше причиною мутного розсолу стає неправильний рецепт: якщо господиня, наприклад, вирішила використовувати йодовану сіль замість звичайної або лимонну кислоту замість оцту, як прописано в рецепті.

Що стосується мікробів, то вони могли залишитися як на стінках скляної банки, так і на самих овочах або прянощах (на суцвіттях того ж кропу, що додають в класичні мариновані огірки). Бруд може залишитися і на листі хрону або вишні, потрапити в розсіл разом з лаврушкою або часником.

Тому, якщо ви вирішили приготувати огірки, які не вибухають, треба:

  • стерилізувати тару дуже ретельно;
  • прянощі залишити відмокати в холодній воді довше (хоча б на пів години);
  • скрупульозно мити овочі (теж можна потім залишити відмокати в холодній воді, причому навіть на всю ніч);
  • не використовувати в консервації м’які плоди огірків – зіпсовані м’які плоди часто і є причиною, чому стріляють банки з огірками.

Перший варіант

Огірки промити під проточною водою низької температури і залишити в чистій холодній воді приблизно на 15-20 хвилин.

Розсіл двічі перекип’я­тити або зварити свіжий.

Закрити огірки в оновленому розсолі по другому колу і закачати банки.

Другий варіант

Помутнілий розсіл злити і кип’ятити протягом 5-8 хвилин.

Самі огірки в цей час тримати в окропі так, щоб той повністю покривав овочі.

У перекип’ячений розсіл додати пару ложок оцту.

Злити окріп – і знову залити огірки оновленим розсолом. Щільно загорнути.

Якщо огірки забродили, то підійде другий варіант з невеликим нюансом: в цьому випадку розсіл готують новий, але оцту туди додають на пару ложок більше.

Чи можна їсти каламутні огірки, якщо банка здулася

Без додаткової обробки – однозначно ні. У найкращому разі це загрожує розладом шлунка, але можуть бути і більш серйозні наслідки.

Вживати в їжу можна тільки ті плоди, що не розм’якши­лися, у яких зберігся нормальний запах і колір. Неушкоджені огірки можна додавати в розсольник або солянку, тобто в страви, де вони пройдуть додаткову термічну обробку.

Винуватці зіпсованих закруток, або що не можна додавати в банку з солоними огірками

Причиною помутніння розсолу та пом’якшення огірків можуть бути і неправильно обрані інгредієнти, адже часом навіть один компонент може зіпсувати всі ваші зусилля.

Сіль

Так, сіль може стати винуватицею помутнілих банок з солоними огірками. Точніше, деякі її види. Якщо не хочете втратити заготовки, тоді уникайте використання йодованої або морської солі. У них занадто багато домішок, які в підсумку стають причиною осаду. Краще робіть вибір на користь кухонної або кам’яної.

Оцтова кислота

Від застосування 70%-ї кислоти потрібно утриматися. Є шанс переплутати дозування, тим самим залишившись без солоних огірків на зиму. Розбавте її водою, а краще скористайтеся 9%-м оцтом.

Листя

Часто в соцмережі можна зустріти рецепти, в яких рекомендується додати в банку до огірків листя дуба, хрону, смородини або інших рослин. Але потрібно розуміти, що одне листя додається для поліпшення смаку, інше – для того, щоб уникнути активного розвитку бактерій. Тож із цим інгредієнтом варто бути обережніше.

Цибуля

Деякі господині люблять додати ріпчасту цибулю при консервації. Але обов’язково потрібно вибирати рослини потрібних сортів. Підійде не кожен. Тим більше, що зараз на прилавках можна зустріти різновиди на будь-який смак. Для солоних огірків обирайте цибулю, що йде на зимове зберігання.

Часник

Із цим продуктом теж потрібно бути обережніше. Як правило, саме через нього огірки з часом каламутніють і стають водянистими. Додавайте не більше 4 зубчиків на одну 3-літрову банку.

Читайте також: На ринках і магазинах Запорізької області в кінці літа знизились ціни