На днях у ДПА області відбулася прес-конференція першого заступника – начальника управління податкової міліції в Запорізькій області Олександра Коваля. Тема: ”Результати діяльності за 2011 рік та пріоритетні напрями роботи у 2012 році”.
Треба згадати, що в минулому році керівництвом держави та Державної податкової служби були визначені пять основних напрямів діяльності підрозділів податкової міліції. Ось вони: упередження незаконного формування та відшкодування податку на додану вартість; податкова міліція відійшла від практики оцінки кількісних показників з виявлення “конвертаційних” центрів та зосередила увагу на роботі з реально існуючими суб`єктами господарювання, які користувалися послугами таких центрів; протидія схемам ухилення від сплати податків з використанням фіктивного банкрутства; наведення ладу із тендерами, коли державні гроші розкрадалися нечистими на руку чиновниками; протидія незаконному обігу підакцизних товарів.
Як наслідок, наполеглива робота за цими пріоритетами дала позитивний результат як для бюджету, так і для країни в цілому.
Цифри, які підтвержують ці слова, були приведені в нашій газеті 21 січня цього року, так що знову приводити їх нема сенсу, а ось декілька прикладів можуть зацікавити.
У січні порушено кримінальну справу відносно директора одного з державних підприємств міста. Він був обізнаним про фактичний фінансовий стан підприємства і мав реальну можливість сплатити заборгованість до Пенсійного фонду України, але при цьому умисно ухилився від сплати страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування та від сплати єдиного внеску на загальнооов`язкове державне соціальне страхування на загальну суму 3,5 млн. гривень. Або таке: у цьому ж січні співробітниками податкової міліції виявлено “підпільний” цех з виробництва фальсифікованих алкогольних напоїв. Під час проведення обшуку приміщення вилучено 2,5 тис. літрів спирту, 1,5 тис. пляшок фальсифікату. У відношенні горе-виробника порушено кримінальну справу. Також у січні в одному складському приміщенні області виявлено факт зберігання з метою збуту вина одного з заводів України (вилучено близько 5 тис. тетрапаків ємністю 1 л з вином на суму 75 тис. гривень). Вказане вино було досліджене в Державній інспекції сільського господарства України, де встановили, що воно не відповідає вимогам ДСТУ.
У 2011 році приділялася особлива увага питанню протидії розкрадення бюджетних коштів шляхом недопущення завищення вартості товарів і послуг при проведенні тендерних процедур з використанням транзитних і фіктивних підприємств з подальшою легалізацією отриманих прибутків. За підрахунками податкової міліції, втрати Державного бюджету через непрозорі та нечесні тендери складають від 50 до 60 мільярдів гривень щорічно.
А що чекає податківців у 2012 році? Міліція визначила сім основних напрямів роботи, а саме: встановлення перепон незаконному виводу валюти за кордон в офшорні компанії (разом із Національним банком України), контроль витрат Державного бюджету, зокрема – за отриманими субвенціями та тендерними процедурами, контроль за діяльністю державних монополій, боротьба із незаконним відшкодуванням ПДВ під час експертно-імпортних операцій, контроль надходження до місцевих бюджетів, бортьба з “конвертаційними” центрами та замовниками їхніх послуг, борьба з фальсифікатом та незаконним використанням акцизних марок.
Є що робити…