Пандемія коронавірусу привчила всіх людей у світі часто мити руки та користуватись антисептиками

Розчини для дезінфекції зараз продають скрізь, навіть в продовольчих та господарських магазинах. В аптеках їх теж можна зустріти, але розкуповуються вони, як гарячі пиріжки, при тому, що коштують недешево.

Так що краще – мити руки чи дезінфікувати антисептиком? Нещодавно дослідники в Інституті Пастера (Франція) дійшли висновку, що немає сенсу використовувати спиртові антисептики, якщо є доступ до мила і води. Звичайне ретельне миття рук із милом – гарний спосіб запобігти зараження COVID-19. Це руйнує структуру вірусу та набагато ефективніше захищає від мікробів. Правда, мити руки слід не менш ніж 20 секунд. А от обробляти руки антисептиком варто тоді, коли немає доступу до води та мила.
photo_2020-03-23_12-07-59

Директор департаменту охорони здоров’я Запорізької міської ради Вікторія Ушакова вважає, що руки треба обов’язково дезінфікувати після відвідування магазинів, коли торкалися поручнів в транспорті, відкривали двері, мали справу з грошима.

Найкращий санітайзер я вам не можу назвати, бо вони всі виготовляються за одним принципом – спиртовмісний дезінфікат. Головне, на що треба звертати увагу – це наявність у товару сертифікату. Раджу купувати тільки такі, щоб убезпечити себе від алергічних реакцій. Можна приготувати дезінфікуючий розчин вдома, змішавши спирт міцністю не менше 70% з хлоргексидином, для пом’якшення рук можна додати гліцерин.

На думку лікаря-інфекціоніста Наталії Смолинець, зараз із собою завжди треба носити спиртовмісні серветки чи дезінфектор, аби протирати телефон, гаманець та сумку. І не соромитися обробляти поручні у транспорті чи дверні ручки перед тим, як торкатися їх.

«Це превентивні заходи захисту. Коли ми кудись заходимо, у магазин, аптеку чи маршрутку, ми ж не знаємо, хто тримався за цей поручень чи дверну ручку перед нами. Можна або оросити поручень, ручку дверей чи кнопку в ліфті дезінфектором, або ж відчинити двері чи натиснути кнопку рукавичкою. Після цього рукавичку викинути у смітник», – порадила вона.

Лікар нагадала, що на відміну від вірусу грипу, який є летючим і розповсюджується повітряно-крапельним шляхом, коронавірус передається лише при близькому контакті. Проте має здатність осідати на поверхнях, таких як дверні ручки, перила, поручні тощо. І при дотику до них людина ризикує інфікуватися, адже через руки можна автоматично перенести вірус на слизові, потерши носа чи очі.

Як правильно дезінфікувати руки антисептиком?

Візьміть дозу санітайзеру (1-3 мл) в сухі руки. Почніть дезінфекцію з долонь, потім приділіть увагу кожному пальцю та ділянці під нігтями. Адже саме там збирається найбільше мікробів. Лише після цього перейти до зовнішньої сторони долонь. Ретельно втирати антисептик слід протягом мінімум 30 секунд або до повного висихання.

Соціальна мережа Фейсбук рясніє порадами, як зробити антисептик власноруч, та ноу-хау, як їм користуватися.

«Беремо ганчірку. Змочуємо її в антисептику (краще – типу бланідаза, але можна і в простому самогоні) – і намотуємо на дверні ручки: у будинку – як мінімум на вхідних дверях, в лікарнях – скрізь. За статистикою найбільш частим способом передачі інфекції в Китаї були дверні ручки і кнопки ліфту. У нас, звичайно, ще – гроші. Насправді, це забутий старий радянський спосіб профілактики поширення епідемії», – написав на своїй сторінці один із користувачів соцмережі.

Як самому зробити антисептикантисептик домашний

Санітайзер для рук можна легко зробити в домашніх умовах, причому – із доступних інгредієнтів.

Рецепт №1

Інгредієнти:

Спирт етиловий – 40 мл

Перекис водню – 5 мл

Гліцерин – 5 мл

Ретельно перемішати усі компоненти, за бажання – додати кілька крапель улюбленої ефірної олії. Вона не лише додасть приємного аромату, але й посилить бактерицидні властивості домашнього антисептику. Готовий розчин перелийте у баночку з розпилювачем.

Рецепт №2

Інгредієнти:

Спиртова настоянка календули – 40 мл

Ефірна олія чайного дерева – 6 крапель

Гель алое вера – 3 ч.л.

Перемішати усе та перелити у невеличку пляшечку, яку зручно носити з собою. Спиртова настоянка та ефірна олія дезінфікуватимуть шкіру рук, а гель алое вера діятиме як зволожувальний крем.

 Рецепт №3

Інгредієнти:

Спиртова настоянка ромашки – 50 мл

Вода – 20 мл

Кокосова олія – 5 мл

Ефірна олія кориці і гвоздики – 2 краплі

Перемішати спиртову настоянку з водою, додати кокосову олію для зволоження та ефірну – для аромату та додаткового бактерицидного ефекту.

Читайте також: Які ще магазини можуть працювати в Запоріжжі під час карантину