Для міської лікарні №6 придбали рентгенівську мобільну систему з цифровим детектором зображення

Обладнання було придбано за кошти бюджету міста. Така система дозволяє проводити обстеження без рентгенівської плівки. Про це повідомив на своїй офіційній сторінці у “Фейсбуці” мер Запоріжжя Володимир Буряк.

Нагадаємо, шоста міська лікарня перепрофільована для прийому хворих на пневмонію. Їх перевели туди, щоб запобігти можливому поширенню коронавірусу в Запоріжжі. До прийому пацієнтів з Covid-19 готова 7-ма міська лікарня, а також за необхідності – лікарні № 8 та 9.

– Тепер пацієнти зможуть проходити обстеження як в умовах приймального відділення, так і в реанімаційному відділенні або в палаті. Крім того, завдяки сучасній системі, скорочується час отримання результатів рентгену, а також променеве навантаження на пацієнтів і медичний персонал, – зазначив Володимир Буряк.

Міський голова розповів, що до медзакладів міста також вже надходять додаткові монітори пацієнтів, кисневі концентратори. Внесена передоплата на 25 додаткових до 63 вже існуючих у запорізьких лікарня  сучасних апаратів штучної вентиляції легень.

Крім того, апарат ШВЛ експертного класу з транспортним кювезом найближчим часом отримає 4-й пологовий будинок.  Завдяки цьому там зможуть рятувати життя новонароджених з патологією легень, які знаходяться критичному стані. Також для цього пологового будинку придбано 100 зволожувачів кисню для терапії хворих.

Триває укладання договорів на поставку аналізаторів газів крові, наркозно-дихальних апаратів, пульсоксиметрів, дозаторів лікувальних речовин та УЗД легень.

Також мер Запоріжжя Володимир Буряк дав завдання придбати базові медикаменти та витратні матеріали для лікування хворих, зокрема в реанімаціях.

Як писав сайт “Запорозька Січ”, у медзакладах міста створений необхідний запас засобів захисту, дезрозчинів, антисептиків. В достатній кількості наявні ПЛР та експрес-тести для виявлення коронавірусу. Додаткову партію масок для продажу передали й в комунальні аптеки міста.

Читайте також: У Запоріжжі 8 нових випадків захворювання на коронавірус